Jak powinny suplementować się kobiety w trakcie ciąży?

Dla kobiecego organizmu okres ciąży jest bardzo dużym obciążeniem. Wtedy musi ona zarówno zadbać o swoje przyszłe dziecko, jak i również o siebie. Właśnie dlatego lekarze zalecają suplementację, aby w ten sposób zapobiegać ewentualnym niedoborom witamin i minerałów. Jakie suplementy diety będą najlepsze dla kobiet w okresie ciąży?

Zasadniczo wtedy, gdy prowadzimy zbilansowaną dietę, do organizmu trafiają wszystkie potrzebne mu składniki odżywcze, witaminy oraz składniki mineralne. Jednak okres ciąży jest tu szczególny i sama zdrowa dieta, chociaż bardzo ważna, może zapewniać za mało kluczowych substancji aktywnych. Właśnie dlatego rekomendowane są suplementy dla kobiet w ciąży, które zawierają to, co najważniejsze.

Suplementy dla kobiet w ciąży – skład

Preparaty przeznaczone dla kobiet w ciąży czy też dopiero planujących zajście w ciążę, zawierają specjalnie skomponowane składniki, które są istotne z punktu widzenia dziecka oraz matki. Najważniejszym z nich jest kwas foliowy, którego niedobory mogą prowadzić do wad wrodzonych cewy nerwowej na wczesnym etapie rozwoju.

Również suplementy dla kobiet w ciąży zawierają szereg innych składników, między innymi są to wapń, żelazo, cynk, jod, witamina D3, również kwas DHA. To tylko wybrane z nich, ponieważ każdy preparat ma nieco inny skład.

Jak wybrać najlepszy suplement dla kobiet w ciąży?

Najlepiej porównać różne preparaty i sprawdzić, jakie zawierają składniki. Zwróćmy też uwagę na dawki, aby dostarczyć organizmowi właściwą ilość potrzebnych mu substancji. Gdy jednak nie mamy pewności, co wybrać, najlepiej skonsultować się z lekarzem, który będzie mógł zalecić sprawdzone środki.

Kiedy należy zacząć suplementację?

Gdy dopiero planujemy dziecko, możemy z wyprzedzeniem rozpocząć stosowanie suplementu diety. Wtedy już w momencie, w którym dojdzie do zapłodnienia, w organizmie będą znajdowały się wszystkie najważniejsze składniki. Zaleca się, by suplementację zacząć na około 3 miesiące przed planowanym terminem.

Oczywiście, jeżeli dowiadujemy się o dziecku bez jego wcześniejszego planowania na konkretny termin, suplementację powinno się rozpocząć jak najszybciej.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021

0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

ciąża

DELIKATNY ŻEL DO MYCIA CIAŁA I HIGIENY INTYMNEJ MOMME

  Podczas ciąży bardzo ważna jest odpowiednia higiena okolic intymnych. Wybierając żele myjące warto sięgnąć po te delikatne, które pomogą w utrzymaniu naturalnego pH okolic intymnych. Stosowanie kosmetyków, które zawierają sztuczne substancje zapachowe mogą podrażniać skórę, a także prowadzić do pozbawienia naturalnej tarczy ochronnej. Marka MomMe oferuje DELIKATNY ŻEL DO MYCIA CIAŁA I HIGIENY INTYMNEJ, który […]

  Czytaj...
  ciąża dzieci

  Jak sobie radzić z nawałem pokarmu?

   Mleko matki uznawane jest przez specjalistów za najlepszy i najzdrowszy pokarm dla noworodka. Nic więc dziwnego, że większość ciężarnych planuje karmić maleństwo właśnie w sposób naturalny. Młode mamy powinny jednak pamiętać, że pełen sukces laktacyjny zwykle poprzedzony jest trudnym, ale niezwykle ważnym etapem – tzw. nawałem mlecznym. Czym dokładnie jest ten stan i jak sobie […]

   Czytaj...
   (fem)akademia ciąża polecane

   Mama i ja świętuje 22 urodziny

    W tym roku Mama i ja obchodzi 22 urodziny. „Od pierwszych chwil, na całe życie” to hasło obrazujące ideę marki stworzonej po to, by wpierała kobiety w jednym z najpiękniejszych doświadczeń – macierzyństwie. Zdrowe życie zaczyna się od dobrej wody, dlatego ważne, by była ona w pełni bezpieczna. Dotyczy to zarówno kobiet w ciąży, mam […]

    Czytaj...