Lustra – aspiryna feng shui

Feng shui to w polskim tłumaczeniu „wiatr i woda”, czyli siły kształtujące teren. Ta starochińska sztuka aranżacji wnętrz ma na celu zharmonizowanie przepływu energii. Lustra są zwane “aspiryną feng shui”, ponieważ mają zdolność koncentrowania i przenoszenia dobrej energii.

lustro-fala

Energetyzująca funkcja lustra

Lustra pełnią bardzo ważną rolę w feng shui i nie chodzi tu tylko o klasyczne wykorzystanie lustra do łazienki. Ich celem jest odbijanie pięknych i pożądanych widoków. W filozofii feng shui istnieje przekonanie, że zwielokrotnienie konkretnego obrazu pomnaża jego ilość. W związku z tym, wieszając lustra w domu według zasad feng shui, należy zwrócić uwagę, żeby odbijały one piękne obrazy, np. pejzaż za oknem, widok na ogród lub palące się lampy. Oprócz tego, należy pamiętać, że lustra w feng shui spełniają funkcje energetyzującą, gdy są czyste, jasne, bez rys i pęknięć. Zwierciadło zawieszane według zasad feng shui powinno być na tyle duże, by osoba przeglądająca się w nim mogła zobaczyć odbicie całej twarzy lub własną postać.

Lustra w filozofii feng shui oddziałują na strumień energii. Zostaje ona odbita, dlatego należy tak ustawić zwierciadło, by skierować energię na ciemne, nieaktywne kąty, co je ożywi. Warto wiedzieć, że w aranżacji feng shui nie wolno przesadzić z liczbą luster, ponieważ prowadzi to do nadmiernego nagromadzenia energii w pomieszczeniu, co jest również niekorzystne.

Lustra w różnych pomieszczeniach

Aranżując mieszkanie według zasad feng shui należy umieścić lustro w salonie. W tym pomieszczeniu odpowiednio zawieszone zwierciadło wzmocni wrażenie świeżości i przestrzeni. Natomiast umieszczając lustro w sypialni trzeba zwrócić uwagę, by nie odbijało ono śpiących w tym pomieszczeniu osób. Takie zawieszenie zwierciadła może wpływać na bezsenność, powodować koszmary nocne, nadciśnienie, rozdrażnienie, wybuchowość, bóle głowy, zaburzenia w oddechu, a także może zachęcać do zdrady. Lustra w kuchni, czy jadalni należy powiesić nad stołem lub blatem kuchennym, żeby odbijały codzienne pokarmy – to potęguje bogactwo. W przedpokoju zwierciadło może być używane do odpierania negatywnej energii napływającej z zewnątrz. Jednak zawieszone naprzeciwko drzwi może wpływać także niekorzystnie na zdrowie i szczęście osób mieszkających w danym domu.

Według zasad feng shui, wieszając lustro w mieszkaniu powinniśmy zwrócić uwagę, żeby nie odbijało ono przede wszystkim słupów, narożników, schodów, wejść do toalety, a także piecyków kuchennych. Mnożenie i powielanie przez odbicie tych obiektów uważa się za niekorzystne dla energii feng shui. Tylko precyzyjne, właściwe ustawienie luster sprawi, że dom stanie się energetyczną przestrzenią, w której panuje harmonia i szczęście.

podobne wpisy

Realizacja Beata Kołodziejczyk Aranżacja salonu projektowanie wnetrz
dom i ogród

Projektowanie wnętrz dla każdego – jak zacząć? Kompendium wiedzy z aranżacji wnętrz

Kiedy zaczynamy swoją przygodę z projektowaniem wnętrz, warto znać kilka podstawowych zasad, które pomogą nam stworzyć funkcjonalne i estetycznie atrakcyjne przestrzenie. Poniżej znajdziesz szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć, jak skutecznie aranżować wnętrza, niezależnie od wielkości pomieszczenia czy stylu, który preferujesz. Projektowanie wnętrz jest dla każdego!

Czytaj...
dom i ogród

Jakie legowisko dla kota wybrać? 

Na rynku jest obecnie tak wiele różnych rodzajów legowisk dla kotów, że trudno jest określić, które z nich jest odpowiednie dla Twojego kociego przyjaciela. Jednak przy odrobinie badań możesz znaleźć idealne legowisko dla kota, dostosowane do jego indywidualnych potrzeb.

Czytaj...
dom i ogród

Jak zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania w małej łazience?

W niewielkiej łazience bardzo trudno jest zmieścić całe niezbędne wyposażenie. Nawet kiedy wybierzesz kompaktową kabinę prysznicową zamiast wanny i pralkę o małej głębokości, może się okazać, że zabraknie Ci miejsca na umieszczenie dostatecznej liczby szafek łazienkowych. Jak poradzić sobie z tym problemem i znaleźć niezbędną przestrzeń do przechowywania drobnych akcesoriów, chemii i kosmetyków?

Czytaj...