Makijaż permanentny wymaga dużego doświadczenia

Korzystanie z usług kosmetycznych to niemal stały element w kalendarzu każdej kobiety. Jednak są zabiegi, do których powinniśmy się przygotować, ponieważ tylko profesjonalny gabinet da nam gwarancję, że efekt końcowy będzie zadowalający.

pexels-photo

Jednym z takich zabiegów jest makijaż permanentny, czyli taki, który zrobiony jest na stałe. Nie każda kosmetyczka ma doświadczenie w wykonywaniu tego rodzaju usług, dlatego warto poszperać w internecie, aby znaleźć najlepszy salon.

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny to duże wyzwanie, dlatego, że nieumiejętne jego wykonanie, przyniesie zupełnie odwrotny efekt, a Twoja twarz może zostać oszpecona. Zabieg ten cieszy się zainteresowaniem Polek dopiero od kilku lat, mimo, że w Chinach znany był już 2000 lat temu. Jednak wskazania do wykonania takiego makijażu pozostają wciąż takie same. Polecane są bowiem osobom, które w delikatny sposób chcą podkreślić swoją urodę lub skorygować pewne mankamenty, które przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. Makijaż permanentny dotyczy zwykle brwi, oczu lub ust. Kobiety, które mają nieregularne brwi, mogą je delikatnie skorygować, dzięki czemu nie muszą ich każdego dnia malować. „Stały” makijaż polecany jest także kobietom, które straciły brwi w trakcie chemioterapii. W takiej sytuacji zabieg spełnia jeszcze jedną ważną funkcję, a mianowicie poprawia samopoczucie i sprawia, że kobieta znów odczuwa swoje piękno.

W internetowej bazie ofert kosmetycznych, znajdziesz także dokładny opis makijażu permanentnego ust, który polecany jest kobietom, które chcą poprawić kształt swoich ust, bez pomocy chirurgii plastycznej. Możesz poprawić tylko kontur warg, jednak kobiety najchętniej decydują się na makijaż ust wraz z wypełnieniem. Dzięki temu każdego ranka możesz się budzić już pomalowana. Komu polecany jest makijaż permanentny? Przede wszystkim osobom zabieganym, które nie mają czasu na codzienny makijaż. Z tego profesjonalnego zabiegu korzystają także osoby, które są uczulone na kosmetyki kolorowe, lub mają problem ze zrobieniem makijażu, z powodu noszenia szkieł kontaktowych. Makijaż permanentny polega bowiem na tym, że odpowiednio dobrane pigmenty kosmetyczka osadza w naskórku. Efekt utrzymuje się zwykle około 4 lat, po czym można makijaż powtórzyć. Jak mówią kosmetyczki najmocniejszy efekt jest tuż po wykonaniu zabiegu, jednak po około 24 godzinach i złuszczeniu pierwszej warstwy naskórka, uzyskujemy właściwy wygląd.

podobne wpisy

kosmetyki

Pianka Foa-m my god! nagrodzona przez magazyn Women’s Health!

Jury konkursu Produkt Roku 2020 magazynu Women’s Health uhonorowało piankę Foa-m my god! Alkemie w kategorii: produkty wegańskie. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych kosmetyków dostępnych na polskim rynku. Produkty podzielone zostały na 10 kategorii, a w każdej z nich znalazły się też szczegółowe podkategorie. 

Czytaj...
kosmetyki polecane

NIEZBĘDNE NOWOŚCI ALKEMIE!

Wiemy, że przez szybkie tempo życia i pośpiech, zdarza nam się pomijać niektóre etapy na krętej drodze dbałości o zdrową cerę. My mówimy: zwolnij. Odetchnij. Zadbaj o siebie. Ten kosmetyk to jeden z najważniejszych produktów, które powinnyśmy mieć w kosmetyczce…

Czytaj...
kosmetyki polecane

CZARUJ SPOJRZENIEM KAŻDEGO DNIA!

Listopad to miesiąc nowości od AURI, które zachwycą każdą miłośniczkę makijażu.  Nowa seria akcesoriów marki AURI dostępna jest wyłącznie w drogeriach Rossmann, przez cały listopad. 

Czytaj...