Mądre Uwodzenie? Istnieje?

 

Na czym polega tak naprawdę mądre uwodzenie i skąd pomysł, by nazwać je mądrym?
To bardzo proste, a jednocześnie daje naprawdę dużo. Jeżeli coś jest mądre dla Ciebie, jest dla Ciebie lepsze i czujesz się z tym lepiej. Bo powiedz sam, co dzieje się w momencie, gdy coś jest głupie? Nie czułbyś się chyba z tym w porządku, prawda? To jeden powód
.

 

Drugi jest głębszy i wnosi jeszcze więcej. Model uwodzenia, który nazwałem mądrym, i używam tej nazwy z dumą, polega na modyfikacji Twojego życia, na wprowadzeniu do niego mocnego i silnego fundamentu jakim jest ekologia, na nauczeniu Ciebie tego, w jaki sposób należy myśleć, byś potrafił lepiej kreować swoją przyszłość i wpływać na swoje życie i zachowanie. Wreszcie jest to model powstały w oparciu o najskuteczniejsze modele znane w świecie Uwodzenia, czyli Mystery Metod, Badboy Lifestyle, Zan. Do tego doszła bardzo obszerna wiedza z zakresu rozwoju osobistego i NLP. Ponadto jest tu wiele o dynamikach socjalnych, dynamikach grup i związków, oraz cała masa narzędzi psychologicznych, które są wyjątkowo skuteczne. Tak powstały model, z dumą nazwałem mądrym, bo jako jedyny i jako pierwszy uczy tego, jak tworzyć relacje WIN-WIN, czyli taki rodzaj relacji między ludźmi, gdzie oboje jesteście zwycięzcami, a co za tym idzie, oboje doskonale się bawicie, spędzając razem czas, więcej czasu, życie.

 

Ekologia w Uwodzeniu?

 

Być może nie jesteś specem w budownictwie, ale na pewno wiesz, że aby można było wybudować dobry i solidny budynek, dom, w którym będziesz czuł się absolutnie genialnie i w którym będziesz czuł się komfortowo, spójnie, będziesz wiedział co jest w którym pomieszczeniu i jak z tego korzystać, będziesz wiedział jak poustawiać wszelkie meble i różnego rodzaju dodatki… wiesz na pewno, że potrzebny jest silny fundament, który to wszystko utrzyma. Gdybyś zrobił inaczej, dom byłby niestabilny, mógłby w każdym momencie runąć, a tego chcemy uniknąć.
Fundamentem mądrego PUA, mądrego uwodzenia, mądrego podrywu, czy jak jeszcze chcesz nazwać tę część swojego życia, jest EKOLOGIA.
Ekologia, czyli dbałość o wszystkie elementy systemu, wszystkie elementy matrixa, wszystkie elementy gry, układanki, życiowych puzli itp.,

 

Dlaczego dbałość o fundament jest tak ważna? To proste. Spróbuj zbudować 100 metrowy budynek, bez dbałości o ten szczegół, niewidoczny gołym okiem. Zwyczajnie się nie da, a gdyby się jakimś cudem udało, to cała konstrukcja pójdzie w piździec. Chcę żebyś czytając ten artykuł, post, zastanowił się nad tym, jaki masz obecnie fundament i jak możesz dodać do niego kilka elementów, aby cały budynek pod tytułem rozwój osobisty, uwodzenie, mógł stanąć naprawdę wielki, fantastyczny i Twój w pełni.

 

Ekologia w kontekście uwodzenia, to również, a może i przede wszystkim, dbałość o kontakt z kobietą, kobietami… Co przez to rozumiem?
Być może prowadzisz własny biznes, lub pracujesz w korporacji, może uczysz się, studiujesz, lub po prostu masz kontakt z ludźmi i wchodzisz z nimi w relację. Niezależnie od tego w której z wymienionych sytuacji odnajdujesz się najbardziej, masz kontakty z ludźmi i tworzycie wspólnie relacje. Gdy są to relacje biznesowe, chcesz osiągnąć sukces, podpisać dobre, wysoce prowizyjne umowy. Tworząc relację, skupiasz się na tym, abyś był zadowolony, oraz aby Twój klient, partner, również był zadowolony. Tym samym tworzycie relację WIN-WIN, gdzie obie strony są wygrane, obie strony są zadowolone. Taki rodzaj relacji ma miejsce wtedy, gdy budujesz go na wspomnianym już fundamencie ekologii, bo wiesz doskonale, że jest on dla Ciebie dobry i przynosi Tobie jak i Twoim partnerom w biznesie fajne korzyści.

 

Chodzi o ten sam kontekst i ten sam rezultat relacji w kontaktach z kobietami, mężczyznami…
Budując relacje na mądrym fundamencie, tworzysz docelowo relacje WIN-WIN, i to jest najlepszy wybór, którego możesz dokonać. Tak tak tak, to jest generalizacja, która z założenia mogłaby być nieprawdziwa, ale w tym kontekście jest bardzo skuteczna.
Dopiero w momencie, gdy masz fundament, gdy tworzysz relacje WIN-WIN, możesz sięgnąć po dodatki.

 

Ekologia i co dalej?
Znając fundament i mając wystarczające umiejętności by go wybudować, zacznij kreować taki obraz świata, jaki chcesz aby był Twój. To nazywa się kreowaniem przyszłości za pomocą swojego umysłu. To się nazywa wyznaczaniem kierunku, który ma być dla Ciebie najlepszy i najbardziej wartościowy.
Teraz mam dla Ciebie propozycję. Wykonaj poniższe ćwiczenie, a sam zobaczysz na własnej skórze, czym jest wyznaczanie kierunku i kreowanie przyszłości.

 

Wyobraź sobie siebie za 90 dni. Wyobraź sobie najlepszego siebie jaki może być. Wyobraź to sobie w sposób konkretny:
-jak chodzisz
-jak stoisz
-jak się ubierasz
-jak spędzasz czas
-jak pachniesz
-jak wyglądają Twoje kontakty z innymi
-jak spędzasz czas
-jak się czujesz
-jak rozmawiasz z innymi, itp.

 

Wczuj się w tę osobę – w tego nowego siebie. Po co?
By zbudować silniejszy obraz i połączyć go z emocjami, bo te dadzą Ci lepszą motywację i wyznaczą silniejszy kierunek.

 

Gdy już to zrobiłeś i uważasz, że zrobiłeś to solidnie, czas na drugą część ćwiczenia:

 

Porównaj ten obraz z życiem które masz teraz.
Na przykład:
-jeżeli nowy Ty spędza dużo czasu poza domem spotykając się z przyjaciółmi, a Ty teraz siedzisz dużo przed komputerem i oglądasz dużo TV… Wiesz co masz zrobić od razu!?! Przestać gapić się w TV i monitor!!!
– jeżeli nowy Ty jest uważany za przyjazną osobę, a TY TERAZ jesteś traktowany nie zawsze w ten sposób, to co powinieneś zmienić?

 

Wymień w ten sposób jak najwięcej porównań. Teraz wypisz sobie listę rzeczy, które wyszły Ci wyżej, jako te do zmiany i zapisz na kartce. Zachowaj ją absolutnie tylko dla siebie i patrz na nią codziennie po kilka razy, sprawdzając jak szybko idą postępy.

 

Czy już umiem mądrze uwodzić?
Gdybyś stwierdził, że już umiesz, odebrałbyś sobie opcję pod tytułem rozwój i podnoszenie standardów. Możesz powiedzieć, że już masz solidny fundament, na którym możesz budować bez końca. I to właśnie nazywa się rozwojem, poprzez dodawanie nowych elementów do własnego życia, by ono stawało się coraz bardziej wartościowe i coraz lepsze, a jednocześnie by nigdy nie było najlepsze, a cały czas dążyło do tego.

 

 

Kacper Korzeniewski
 

 

 

podobne wpisy

(fem)rodzina

Jak zrobić stroik na Boże Narodzenie?

Boże Narodzenie to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Klimat oczekiwania i rodzinnych świąt podkreślają światełka, stroiki, choinka, wieniec na drzwiach i oczywiście wszechobecne gałązki, na których pojawiają się szyszki ozdobne, bombki, kokardki. To fantastyczne tło dla spotkań, posiłków, prezentów. W wielu wariantach widać lokalne tradycje, religijne tło oraz modę. Boże Narodzenie to prawdziwe wyzwanie […]

Czytaj...
(fem)rodzina seks i związki

Największe problemy współczesnych związków 

Jesteśmy istotami społecznymi więc przez całe życie wchodzimy w relacje z innymi ludźmi. Dorastając, często łączymy się w pary, tworzymy związki i zakładamy rodziny. Jednak często w tych relacjach dochodzi do spięć, z którymi nie potrafimy sobie radzić. 

Czytaj...
(fem)rodzina dzieci

Wieże z klocków i miecze z patyków, czyli co o etapie rozwoju dziecka mówią jego zabawy?

W niemowlęctwie i wieku przedszkolnym bardzo intensywnie zmienia się i rozwija sposób bawienia się oraz wchodzenia w interakcje z rówieśnikami. Obserwowanie dziecięcych zabaw może dostarczyć wielu cennych informacji na temat momentu rozwojowego, w którym dziecko się znajduje.

Czytaj...