O czym należy pamiętać organizując wieczór panieński?

Wieczór panieński jest nie tylko symbolicznym pożegnaniem się z wolnością przyszłej Panny Młodej, ale przede wszystkim możliwością spotkania się w damskim gronie w trakcie szampańskiej zabawy i chwilą oddechu od wyczerpujących przygotowań do ślubu i wesela. Jak zorganizować niezapomnianą imprezę na miarę profesjonalistów?

To jest wieczór Panny Młodej, czyli o czym należy pamiętać organizując wieczór panieński ?

Wbrew pozorom, organizacja wieczoru panieńskiego nie jest łatwym zadaniem. To poważne przedsięwzięcie logistyczne, którego głównym celem powinno być sprawienie przyjemności przyszłej Pannie Młodej i to ona jest w tym dniu najważniejsza. Zanim przystąpimy do szczegółowego planowania, trzeba najpierw odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Kogo zaprosić? Kto ponosi koszty? Na ile zaangażować Pannę Młodą w planowanie tego wydarzenia? O ile idea przyjęcia niespodzianki wydaje się świetnym rozwiązaniem, o tyle nie każdy je lubi. Jeżeli Panna Młoda jest szaloną, spontaniczną osobą to w jej przypadku, niespodzianka może być świetnym rozwiązaniem. Niemniej, jeżeli zalicza się do grona osób niezwykle uporządkowanych i lubiących planować swój kalendarz na kilka dni do przodu to przyjęcie niespodzianka może być nazbyt ryzykownym przedsięwzięciem. W tym przypadku powinna być ona zaangażowana w organizację swojego wieczoru, co może się okazać przydatne w trakcie tworzenia listy gości. W przypadku niespodzianki, osoba organizująca wieczór musi się trochę postarać i pamiętać o zaproszeniu tylko tych osób, które Panna Młoda sama by zaprosiła. Nie bez znaczenie jest także kwestia pieniędzy. Organizacja nawet skromnego wieczoru panieńskiego generuje pewne koszta, takie jak jedzenie, drinki czy odpowiednie gadżety na wieczór panieński (bo te są niezbędnym elementem tego wydarzenia). O ile proszenie Panny Młodej o partycypowanie w kosztach nie jest na miejscu, o tyle pozostałych uczestników wieczoru już tak.

Czas i miejsce, czyli strategiczne planowanie

Organizacja niezapomnianego wieczoru panieńskiego wymaga odpowiedniego przygotowania. Najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie swoistego planera, który powinien być dostępny dla wszystkich uczestniczek tego wydarzenia. Co powinno się w nim znaleźć?

  • data – z reguły organizuje się go na tydzień lub dwa przed wielkim dniem. Niemniej ustalenie konkretnej daty powinno być uzależnione od możliwości czasowych Panny Młodej (jeżeli ma to być niespodzianka warto wypytać najbliższych o jej potencjalne plany) i dostępności pozostałych uczestniczek,
  • lokalizacja – prawdopodobnie najtrudniejsza część całego przedsięwzięcia. Bez względu na to czy zamierzamy spędzić ten wieczór na domówce, w klubie na mieście czy może w spa trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników: preferencje Panny Młodej, dostępność pozostałych gości (niektóre dziewczyny mogą mieć małe dzieci, pracować lub na co dzień mieszkać w innym mieście) oraz ich możliwości finansowych,
  • dokładna lista osób zaproszonych – wszelkie zmiany personalne w obsadzie wieczoru powinny być na bieżąco aktualizowane, co ma duże znaczenie przede wszystkim w planowaniu budżetu,
  • budżet – skrupulatnie prowadzony budżet powinien być na bieżąco aktualizowany i zawierać wykaz wszystkich kosztów (gadżety na wieczór panieński, zaproszenia, koszta imprezy zorganizowanej np. w restauracji, pamiątkowy prezent dla Panny Młodej), dzięki czemu pozostałe uczestniczki tego przedsięwzięcia będą doskonale zorientowane w kosztach, co pozwoli uniknąć niepotrzebnych spięć i nieporozumień. W końcu chodzi tu o szampańską zabawę.
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021


0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

polecane ślub i uroczystości

Poznaj urodowe trendy ślubne 2020

Dla Panien Młodych, które zdecydowały się wziąć ślub w tym roku, przygotowałyśmy podsumowanie najmodniejszych fryzur i makijaży na bieżący sezon 2020. Temat uzupełniłyśmy o podpowiedzi: z jakimi sukniami najlepiej stosować te trendy, i o jakie dodatki najlepiej je uzupełnić. Dzielimy się z Wami naszą wiedzą i doświadczeniem, bo wiemy jak ważny to dla Was dzień!

Czytaj...
polecane ślub i uroczystości

Pomysł na idealny wieczór panieński

Dla każdego „idealny wieczór panieński” oznacza zupełnie co innego. I dobrze! Gdybyśmy wszystkie były takie same, świat byłby nudny! Poznaj 3 historie: Świadkowej, Wedding planner’ki, i w końcu – najważniejszej w tym zamieszaniu – Panny Młodej. Podzieliły się one z nami swoimi obawami, przedorganizacyjnym stresem a także zdradziły, jak wyglądał TEN wyczekiwany wieczór..

Czytaj...
diety polecane ślub i uroczystości

Czekoladowy zawrót głowy. Jak utrzymać zdrową dietę w walentynki?

Pomysłów na wyjątkowe świętowanie walentynek jest wiele: romantyczna kolacja, randka w kinie, spotkanie w ulubionej kawiarni. Niektóre pary decydują się na spędzenie tego wieczoru w domu, przy dobrym jedzeniu i filmie. Planując menu na walentynki warto pamiętać o czekoladowych przysmakach – kakao od dawna jest uważane za afrodyzjak, a do tego pysznie smakuje. Nie zawsze […]

Czytaj...