Wizytówki na stół – niezastąpione na każdym weselu!

Wizytówki na stół, zwane również winietkami, stanowią nieodłączny element dekoracyjny weselnego stołu. Warto mieć na uwadze, że pełnią one nie tylko rolę ozdobną, ale są przede wszystkim niezwykle praktyczne, bowiem informują każdego gościa weselnego o tym, jakie dokładnie miejsce ma zająć. Jakie wizytówki na stół wybrać na swoje wesele?

Spójne z zaproszeniem?

Wiele par młodych uważa, że wizytówki na stół powinny być spójne ze wzorem, jaki widnieje na zaproszeniach ślubnych. Niemniej jednak nie zawsze wybór takich samych winietek na stół i zaproszeń jest możliwy. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, w której zaproszenia kupowane są w sklepach, które jednocześnie nie oferują winietek. Problem może również pojawić się w momencie, gdy zaproszenia wykonywane są na zamówienie, dla bardzo dużej liczby gości. Same zaproszenia mają bowiem charakter zbiorowy, natomiast każda winietka musi być przydzielona do konkretnego miejsca, zatem samych wizytówek na stół trzeba zrobić przynajmniej dwa razy więcej niż zaproszeń. Wybór innych winietek może sprawdzić się w przypadku, gdy decydujemy się na kolorowe zaproszenia, natomiast za pomocą białych wizytówek chcemy wprowadzić większą harmonię na weselnym stole.

Obowiązkowy element dekoracyjny

Wizytówki na stół powinny pojawiać się na każdym stole weselnym, bowiem dzięki nim każdy gość będzie wiedział, gdzie dokładnie ma usiąść. Kwestia usadzenia gości zwykle sprawia parom młodym wiele problemów, jednak każdy sposób rozmieszczenia ich przy stole będzie lepszy niż zaoferowanie im całkowicie wolnej ręki. Faktem jest bowiem, że nawet przy małej liczbie gości może pojawić się problem dotyczący tego, kto i gdzie ma usiąść. Co więcej, winietki na stół stanowią piękny element dekoracyjny, który wygląda niezwykle elegancko na weselnym stole. Wizytówki na stół powinny pojawić się nie tylko tam, gdzie siedzą zaproszeni goście, ale również w miejscu przeznaczonym dla obsługi wesela – kamerzysty, fotografa, muzyków.

Wizytówki last minute

Niektóre pary młode decydują się na zakup wizytówek na stół dosłownie na ostatni moment, na kilka dni przed weselem. Inne zaś nie do końca są w stanie określić, kto dokładnie pojawi się na uroczystości. I dla jednych, i dla drugich, rozwiązaniem będą gotowe winietki na stół, które można wypełnić własnoręcznie. Możemy wpisać na nich imię i nazwisko gości, co w sumie zajmie nam około godziny przy większej ich liczbie. Alternatywą dla tradycyjnych winietek będą eleganckie zawieszki, na których również możemy umieścić dane gości.

podobne wpisy

polecane ślub i uroczystości

Poznaj urodowe trendy ślubne 2020

Dla Panien Młodych, które zdecydowały się wziąć ślub w tym roku, przygotowałyśmy podsumowanie najmodniejszych fryzur i makijaży na bieżący sezon 2020. Temat uzupełniłyśmy o podpowiedzi: z jakimi sukniami najlepiej stosować te trendy, i o jakie dodatki najlepiej je uzupełnić. Dzielimy się z Wami naszą wiedzą i doświadczeniem, bo wiemy jak ważny to dla Was dzień!

Czytaj...
polecane ślub i uroczystości

Pomysł na idealny wieczór panieński

Dla każdego „idealny wieczór panieński” oznacza zupełnie co innego. I dobrze! Gdybyśmy wszystkie były takie same, świat byłby nudny! Poznaj 3 historie: Świadkowej, Wedding planner’ki, i w końcu – najważniejszej w tym zamieszaniu – Panny Młodej. Podzieliły się one z nami swoimi obawami, przedorganizacyjnym stresem a także zdradziły, jak wyglądał TEN wyczekiwany wieczór..

Czytaj...
diety polecane ślub i uroczystości

Czekoladowy zawrót głowy. Jak utrzymać zdrową dietę w walentynki?

Pomysłów na wyjątkowe świętowanie walentynek jest wiele: romantyczna kolacja, randka w kinie, spotkanie w ulubionej kawiarni. Niektóre pary decydują się na spędzenie tego wieczoru w domu, przy dobrym jedzeniu i filmie. Planując menu na walentynki warto pamiętać o czekoladowych przysmakach – kakao od dawna jest uważane za afrodyzjak, a do tego pysznie smakuje. Nie zawsze […]

Czytaj...