Obrączki ślubne – jak dobrze wybrać symbol waszego małżeństwa?

Wasz dzień zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo, w obecności świadków, rodziny i przyjaciół, przyrzekniecie sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, a na palce wsuniecie złote krążki. Chyba, że wybierzecie obrączki z innego kruszcu… Czym kierować się przy wyborze obrączek idealnych? Podpowiadamy, na jakie kwestie zwrócić szczególną uwagę.

Złoty krążek – wciąż najpopularniejszy

Jak wiadomo, najbardziej tradycyjnym kruszcem, jeśli chodzi o obrączki, jest złoto. To metal trwały i uważany za najbardziej odpowiedni przy okazji tak ważnej i doniosłej, jak zawarcie związku małżeńskiego. Złoto daje również sporo możliwości, jeśli chodzi o wygląd obrączek. Występuje bowiem w trzech wersjach: żółtej, białej i różowej. Żółte złoto to wyjście najbardziej tradycyjne, białe zaś od kilku lat okazuje się najczęściej wybieranym przez nowożeńców. Coraz popularniejsze stają się też obrączki bicolor (połączenie złota białego i żółtego lub białego i różowego), a także tricolor, gdzie wszystkie trzy rodzaje złota występują obok siebie. To rozwiązanie dość nowoczesne, dla par odważnych i ceniących sobie oryginalność. Takie obrączki przełamują rutynę i zdecydowanie zwracają uwagę.

obraczki-slubne-jak-dobrze-wybrac-symbol-waszego-malzenstwa

Obrączki ślubne – cena a trwałość

Złoto to jednak nie jedyna opcja. W ofercie liderów polskiego rynku jubilerskiego, jak choćby W.KRUK, obok przeróżnych modeli obrączek wykonanych z żółtego, białego czy różowego złota, można znaleźć także obrączki srebrne, platynowe oraz tytanowe. Te pierwsze są stosunkowo najmniej trwałe, decyduje się więc na nie niewiele par. Wersja platynowa – wręcz odwrotnie. To najbardziej wytrzymałe i odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia obrączki ślubne. Cena ich jest jednak dość wysoka w porównaniu z innymi materiałami – mogą kosztować nawet powyżej 10 000 zł.

Hitem ostatnich sezonów są też bardzo nowoczesne obrączki tytanowe, które prezentują się bardzo oryginalnie. Metaliczny połysk tytanu sprawia, że wyglądają elegancko, ale i nieco futurystycznie. Niektóre modele są raczej surowe, inne zaś wyglądają bardzo delikatnie. Zdajemy sobie sprawę, że tytan to materiał nietypowy, jeśli chodzi o obrączki ślubne. Cena, w przeciwieństwie do wspomnianej przed chwilą platyny, jest jednak bardzo atrakcyjna. Najprostsze modele oryginalnych i trwałych obrączek tytanowych kosztują już od ok. 550 zł. To dobry wybór dla par odważnych, które idą z duchem czasu.

Grawer – personalizacja obrączek

Chcecie, by obrączki były naprawdę niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju? Warto zdecydować się na wygrawerowanie (w środku lub na zewnątrz) daty waszego ślubu albo dnia, w którym się poznaliście, waszych imion, inicjałów… Ogranicza was tylko wyobraźnia. Takie spersonalizowanie symbolu ślubu będzie stanowić dodatkowe podkreślenie jego wagi.

Życzymy dobrych wyborów.

podobne wpisy

ślub i uroczystości

Wizytówki na stół – niezastąpione na każdym weselu!

Wizytówki na stół, zwane również winietkami, stanowią nieodłączny element dekoracyjny weselnego stołu. Warto mieć na uwadze, że pełnią one nie tylko rolę ozdobną, ale są przede wszystkim niezwykle praktyczne, bowiem informują każdego gościa weselnego o tym, jakie dokładnie miejsce ma zająć. Jakie wizytówki na stół wybrać na swoje wesele?

Czytaj...
polecane ślub i uroczystości

Poznaj urodowe trendy ślubne 2020

Dla Panien Młodych, które zdecydowały się wziąć ślub w tym roku, przygotowałyśmy podsumowanie najmodniejszych fryzur i makijaży na bieżący sezon 2020. Temat uzupełniłyśmy o podpowiedzi: z jakimi sukniami najlepiej stosować te trendy, i o jakie dodatki najlepiej je uzupełnić. Dzielimy się z Wami naszą wiedzą i doświadczeniem, bo wiemy jak ważny to dla Was dzień!

Czytaj...
polecane ślub i uroczystości

Pomysł na idealny wieczór panieński

Dla każdego „idealny wieczór panieński” oznacza zupełnie co innego. I dobrze! Gdybyśmy wszystkie były takie same, świat byłby nudny! Poznaj 3 historie: Świadkowej, Wedding planner’ki, i w końcu – najważniejszej w tym zamieszaniu – Panny Młodej. Podzieliły się one z nami swoimi obawami, przedorganizacyjnym stresem a także zdradziły, jak wyglądał TEN wyczekiwany wieczór..

Czytaj...