Pieluchomajtki – czym kierować się przy ich zakupie?

0

Zakup odpowiednich pieluchomajtek jest bardzo ważny. Odpowiednio dobrane majtki pieluchowe nie tylko są wygodne dla korzystającej z nich osoby (ponieważ nie spadają i nie uciskają w trakcie ich noszenia), ale również zapewniają właściwą ochronę przed przeciekaniem moczu i kału oraz różnego rodzaju dolegliwościami dotykającymi skórę, a także intymne części ciała.

Decydując się na zakup pieluchomajtek, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na takie ich parametry, jak: rozmiar, chłonność i dodatkowe rozwiązania zwiększające wygodę ich użytkownika oraz opiekuna osoby, która nie jest w stanie samodzielnie się wypróżniać.

Portrait of senior doctor sitting in medical office

Rozmiar pieluchomajtek

Bardzo istotnym  parametrem jest rozmiar pieluchomajtek. Jest on zwykle określany podobnie jak w przypadku ubrań (np. M, L, XL). Oprócz tego warto również odnieść się do tabeli rozmiarów (określającej minimalny i maksymalny obwód bioder osoby, która będzie z nich korzystała). Majtki pieluchowe są zwykle bardzo rozciągliwe i bardzo często produkt o takiej samej wielkości noszą osoby posiadające w biodrach np. 100 i 130 centymetrów.

Pieluchomajtki i ich chłonność

Równie istotna przy zakupie majtek pieluchowych jest ich chłonność. Osoby, które mają niewielkie problemy z utrzymaniem moczu (tzw. nietrzymanie moczu kropelkowe), mogą stosować  większość odmian tego produktu bez obaw, że dojdzie do przedostania się moczu do ubrania, z kolei gdy problemy z utrzymaniem moczu są bardzo poważne lub też w sytuacji, w której ze względu na niepełnosprawność nie jest możliwe kontrolowanie oddawania moczu i kału, warto zdecydować się na takie pieluchomajtki, które będą się charakteryzowały bardzo dużą chłonnością (np. ze względu na dwie warstwy ochronne).

Dodatkowe rozwiązania w majtkach pieluchowych

Przed zakupem konkretnej odmiany pieluchomajtek dobrym pomysłem może być zwrócenie uwagi na zastosowane w nich dodatkowe rozwiązania. Należy wśród nich wymienić systemy neutralizujące zapach znajdującego się w moczu amoniaku oraz specjalną konstrukcję, która pozwala na łatwe ich zdejmowanie (opartą np. o rozrywalne szwy boczne). Oprócz tego bardzo pomocny może być wskaźnik wilgotności. Jest on przydatny w przypadku osób, z którymi na co dzień jest utrudniony kontakt (np. osoby niepełnosprawne lub starsze) i nie są one same w stanie zakomunikować, że jest potrzebna zmiana pieluchomajtek na nowe. Taki wskaźnik zmienia swój kolor w sytuacji, w której w majtkach pieluchowych pojawi się wilgoć związana z wypróżnieniem się. Wszystkie tego typu rozwiązania posiadają pieluchomajtki TENA. Decydując się na zakup takich majtek pieluchowych można mieć pewność, że stawia się zatem na produkt o bardzo wysokiej jakości wykonania.

Podjęcie decyzji o zakupie konkretnego modelu pieluchomajtek jest często bardzo trudne. Szereg wątpliwości można jednak rozwiać dzięki dokładnej analizie ich najważniejszych parametrów oraz pomocy osób, które posiadają w tej kwestii doświadczenie (związane np. z opieką nad osobami starszymi i schorowanymi).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here