Recepta na regenerację organizmu malucha po chorobie

Plusssz Junior Multiwitamina

Za oknem jesień w pełni i coraz częściej witają nas szare i deszczowe poranki. Przy częstych wahaniach temperatury na zewnątrz, ciężko uchronić malucha przed infekcją. Pierwszy kaszel, katar i ból głowy macie już za sobą? Podpowiadamy jak zadbać o odpowiednią regenerację organizmu, która zapobiegnie nawrotom choroby.

Regeneracja poprzez sen

Po przebytej chorobie organizm Twojego dziecka nadal wymaga dużej troski. Nic nie zapewni mu szybszej regeneracji niż sen. Zwróć tutaj uwagę na fakt, że dzieci zależnie od wieku potrzebują od 9 aż do 13 godzin snu. Malec osłabiony chorobą, aby wrócić do pełni sił z pewnością będzie go potrzebował jeszcze więcej. Istotne jest, aby był to sen dobrej jakości. Jak o to zadbać? Wystarczy, że zrezygnujecie wieczorem z oglądania bajek i gier komputerowych. Albowiem kontakt z urządzeniami emitującymi niebieskie światło tuż przed zaśnięciem niekorzystnie wpływa na regenerację organizmu w trakcie snu.

Plusssz Junior Multiwitamina

Zdrowie płynące z olejków roślinnych

Słyszałaś, bądź też może stosowałaś w swoim domu aromaterapię? To nic innego niż metoda „leczenia zapachem”. Wybór odpowiednich olejków eterycznych potrafi ukoić nasze nerwy, odprężyć, ułatwić oddychanie, a nawet wspomóc walkę z osłabieniem organizmu i przeziębieniem. Aromaterapię możesz stosować u dzieci już powyżej 2 roku życia. I tak, aby zadbać o spokojny sen Twojego malca, pół godziny przed jego zaśnięciem, w kominku zapachowym umieść mieszankę olejków mandarynkowego i rumianku rzymskiego. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że jego sen będzie niezakłócony, a rano wstanie wypoczęty i zregenerowany, co pozytywnie wpłynie na jego odporność i zdrowie.

Warunkiem efektywnej aromaterapii jest użycie naturalnych olejków eterycznych, które pomagają zwalczyć niektóre dolegliwości dzięki ekstraktom roślinnym.

Ruch to zdrowie

Na zewnątrz jest dosyć chłodno i z pewnością wolałabyś uniknąć dłuższych spacerów na świeżym powietrzu, tak aby Twój maluch ponownie się nie rozchorował. Mimo to, ruch jest niezbędny do tego, aby powrócił do pełni sił. Już dwudziestominutowa przechadzka pozwoli dotlenić organizm, co z pewnością pomoże w walce z pochorobowym osłabieniem. Pamiętaj jednak, aby Twoja pociecha była ubrana stosownie do temperatury panującej na zewnątrz.

Bez witamin ani rusz

Sen i ruch to jednak nie wszystko. Po chorobie organizm dziecka jest osłabiony i wymaga solidnej dawki witamin. Ważna jest dieta bogata w warzywa i owoce, które dostarczą mu witamin – A (znajdziesz ją przede wszystkim w czerwonych i żółtych warzywach i owocach), witamin z grupy B (dostarczą jej m.in. orzechy) oraz witaminy C (obecna m.in. w natcepietruszki, cytrusach, kiwi). Wspólnie pomogą one przywrócić naszemu dziecku pełnię sił. Niestety większość małych pociech nie przepada za surowymi warzywami. Dlatego warto pomyśleć o uzupełnieniu codziennej diety suplementami. Doskonale sprawdzi się w tym przypadku Multiwitamina od Plusssz Junior. Tabletka musująca pozwoli na przyrządzenie pysznego napoju pełnego witamin, który z pewnością przypadnie Twojemu malcowi do gustu.

Tej jesieni postaw na zdrowie!

Plusssz Junior MultiwitaminaPlusssz Junior Multiwitamina to tabletki musujące o smaku malinowym, zawierające zestaw witamin dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dwuwarstwowa tabletka pozwala na przyrządzenie pysznego napoju z witaminami z grupy B, witaminą C oraz E. Cena 11 zł/20 tabletek.

podobne wpisy

Pomóż dziecku radzić sobie z emocjami. Sięgnij po gry terapeutyczne i nie tylko
dzieci

Pomóż dziecku radzić sobie z emocjami. Sięgnij po gry terapeutyczne i nie tylko

W delikatnym procesie, kiedy młody umysł stara się zrozumieć i nazwać to, co czuje, nauka poprzez zabawę jest wyjątkowo cennym narzędziem. Ale jak w przystępny i jednocześnie efektywny sposób wspierać dzieci w odkrywaniu i radzeniu sobie z ich emocjami? Odpowiedzią są gry terapeutyczne oraz bajki, zarówno te tradycyjne, jak i te dostępne w formie audiobooków, […]

Czytaj...
dzieci

Dla małych odkrywców – spacerowy krem na każdą pogodę!

Za oknem jesień – deszcz przeplata się ze słońcem, a Ty potrzebujesz kremu dla Twojego malucha, który sprawdzi się w każdą pogodę. Szukasz naturalnej receptury i składu zawierającego wysokiej jakości filtry mineralne. Znamy rozwiązanie! Eksperci MomMe wiedzą jak ważne jest zabezpieczenie delikatnej buzi dziecka przed słońcem, wiatrem, mrozem i wilgocią.

Czytaj...
dzieci

Odwodnienie organizmu – jak mu zapobiegać?

Odwodnienie organizmu to stan, który może nieść nieprzyjemne konsekwencje, dlatego każdego dnia należy dbać o odpowiednią podaż płynów. Szczególnie istotne jest to w przypadku małych dzieci, kobiet w ciąży i mam karmiących, bo w tych właśnie grupach ryzyko odwodnienia należy do najwyższych. Jakie zatem objawy powinny nas zaniepokoić i co robić, by nie doprowadzić do […]

Czytaj...