Pomocne afirmacje

 
Afirmacje tworzy się korzystając z umiejętności naszych zmysłów nie tylko do rozpoznawania i transformacji bodźców zewnętrznych, co prowadzi do powstania w naszym umyśle obrazów, dźwięków, zapachów, wrażeń smakowych i dotykowych, ale także do ich stwarzania.
       
Spróbuj wyobrazić sobie morze i usłyszeć szum fal bijących spokojnie o brzeg, spróbuj poczuć delikatną wilgoć i subtelny chłód bryzy. Nozdrzami wchłoń świeży zapach nadmorskiego powietrza, a może nawet uda ci się  odczuć jego lekko słony posmak.
       
Mamy tu bodźce odbierane przez każdy z naszych zmysłów. I jeśli w swym umyśle potrafisz stworzyć wrażenie urzeczywistnienia twojego planu, marzenia, celu, czy czegokolwiek, co chciałbyś od życia otrzymać, nie będzie to nic innego jak właśnie afirmacja. Odpowiednio długo powtarzana zapadnie głęboko w twą podświadomość, a ta z kolei – pozwoli wkroczyć na właściwe dla ciebie tory, biegnące wprost do punktu docelowego, który to sobie zaprogramowałeś w umyśle. 
      
 Nic nie możemy poradzić na to, iż w życiu jest już tak, że prędzej czy później dochodzi do konfrontacji z treściami i wartościami drzemiącymi w naszej podświadomości. A mają one wtedy odzwierciedlenie w realnych wydarzeniach. Można by rzec, iż są materialną projekcją naszej podświadomości. 
       
Na rynku wydawniczym zainteresowani poruszanym w tym momencie przeze mnie tematem z pewnością znajdą duży wybór pozycji traktujących o afirmacjach. Ale chcąc skorzystać z tej metody nie koniecznie musimy się odwoływać do innych lektur.
       
Każdy z nas bowiem od czasu do czasu sobie coś wyobraża, przewiduje, wymyśla i zastanawia się na przykład: co by było, gdyby… To też są afirmacje. Mamy je dane od Matki Natury. Są wręcz integralną częścią sposobu myślenia, umiejętności rozumowania i postrzegania świata. Nie trzeba się ich specjalnie uczyć, bo i tak każdy z nas stosuje je, nieuświadamiając sobie jednak tego procesu, przez znaczną część swego życia. Tworzone w umyśle wrażenia zmysłowe pomagają nam zapamiętywać, rozumować i przewidywać, wpływają na to, co czujemy i jak działamy.
       
Pozostaje tylko robić to świadomie. I odpowiednio ukierunkować swe działania. Nic bardziej prostszego.  
       
Przy zastosowaniu afirmacji w praktyce należy zwrócić szczególną uwagę na odczucia, które w nas one wywołują. Ich konstrukcja powinna być bowiem uformowana pozytywnie. Unikajmy zdań negatywnych, bądź brzmiących niepewnie. Tak jak silne pozytywne sformułowanie pozostaje wprowadzone do naszej podświadomości i zaczyna pracować na naszą korzyść, tak też brzmiące negatywnie określenia, myśli, oceny czy odczucia cofają nas na drodze do osiągnięcia założonego celu. Wszystko o wydźwięku przesiąkniętym lękiem, niepewnością, poczuciem winy, niepokojem, agresją, złością, irytacja, itp. będzie miało w swej konsekwencji hamujący, a może nawet i zawracający nas z obranej drogi, czy nawet sabotujący wpływ na naszą przyszłość
       
Aby skorzystać z mocy swego umysłu, należy stwarzać wyraźne, czyste obrazy swych pragnień, które chcemy, aby się urzeczywistniły. Dodajemy kolejno, w miarę naszych umiejętności, dźwięki towarzyszące tym obrazom tak, jakby to wszystko już istniało, a my tylko odtwarzamy zapamiętane wspomnienia.
        
Możemy następnie kreowaną przez nas „rzeczywistość” urozmaicić o wrażenia smakowe, zapachowe i dotykowe. A wszystko to dzieje się tak, jakbyśmy realnie widzieli i słyszeli, wąchali, smakowali i dotykali naszych pragnień. Zupełnie tak, jakbyśmy byli w nich, a one w nas. Jakbyśmy tworzyli z nimi nierozerwalną całość, zintegrowana jedność.
       
Często, gdy sobie coś afirmuję, odnoszę wręcz wrażenie, że nie mogę istnieć bez mego marzenia, a ono nie może istnieć beze mnie. Jesteśmy jak dwie połówki tego samego, wołające do siebie na odległość, szukające się i powoli zbliżające, by w końcu się połączyć. Nieustannie się przyciągamy, bo czujemy, że nie ma dla nas innej drogi, niż jedna wspólna. I ja to wiem, i moje marzenie też jest tego świadome. Ono wie, że należy tylko do mnie. I nie ma innej możliwości, niż odnalezienie się nawzajem. Zupełnie tak, jakby było ono moim przeznaczeniem i nie ma alternatywy bądź innej wersji przebiegu wydarzeń. Jest tylko jedna droga, droga, na której spotykam swe szczęście, a ono mnie. 
       
Ta magia działa. Spróbujcie sami.
 
Fragment pochodzi z książki "Potężna moc relaksacji"
Bożeny Zambrzyckiej – psychoterapeutki i autorki książek:
"I ty możesz schudnąć" + CD     (cena 29 + 9 pln wysyłka za pobraniem)
"O czym każdy milioner wie"   (cena 19 + 9 pln wysyłka za pobraniem)
"Potężna moc relaksacji" + CD   (cena 29 + 9 pln wysyłka za pobraniem)
"Żyć 150 lat – prawda czy fikcja?"  (cena 19 + 9 pln wysyłka za pobraniem)
Zamówienia : 603 805 603 . Zapraszamy też do tajemniczego świata piękna!
 

podobne wpisy

(fem)akademia

Numerologia 6 – mocne i słabe strony osób z taką wibracją

Cyfra 6 jest symbolem człowieka, dla którego ważne jest szczęście najbliższych. Niestety często dobro bliskich przedkłada on ponad swoje własne. Jest znakomitym słuchaczem, który każdemu chętnie służy radą. Czym jeszcze wyróżnia się numerologiczna 6?

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci

Osoby znane ze świata mediów i show biznesu chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci. W szczególności, kiedy ich pociechy przygotowują się do najważniejszych dla nich egzaminów, takich jak sprawdzian ośmioklasisty czy matura. Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami. 

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy dla dzieci jeździły na hulajnogach

W październiku odbył się charytatywny pokaz mody pod hasłem Barwy Jesieni, który ma zapewnić najbardziej potrzebującym maluchom ciepłą odzież na nadchodzące miesiące. Tego dnia gwiazdy licznie przybyły do Grodziska Mazowieckiego, by wesprzeć akcję charytatywną. Jednym ze sponsorów pokazu była marka Motus producent hulajnóg elektrycznych. 

Czytaj...