Porozmawiajmy… skuteczniej

 

Jak rozmawiać z kobietą – poradnik dla panów

 

Słuchaj i nie staraj się pomóc a będzie dobrze.

 

Kobiety koncentrują się na kontakcie z drugą osobą a nie na działaniu i jego rezultatach. Facet do którego podchodzi w barze dziewczyna i z marszu proponuje randkę będzie czuł się dowartościowany i dumny. Jeśli natomiast zamienimy role ona poczuje się znieważona a on poczuje piekący ból po uderzeniu w twarz.

 

Nie umawiasz się ze świeżo poznanym przy piwie kumplem na najbliższy mecz, prawda? Nie zaprosisz go do siebie jeśli nie będziesz pewny, że chcesz zawrzeć z nim jakąś znajomość i że warto spędzić z nim czas. Kobieta wymaga tego samego – szacunku! Ona chce Cie poznać i chce żebyś Ty poznał ją. Chce abyś traktował ją poważnie. Aby dogadać się z kobietą musisz pamiętać, że ona potrzebuje otwartości i zrozumienia. Nawet gdy przychodzi do Ciebie z problemem to nie oczekuje, że go rozwiążesz a jedynie że jej wysłuchasz i okażesz odrobinę zrozumienia. Nigdy nie podawaj jej gotowego rozwiązania problemu chyba że sama o to wprost poprosi!

 

Jak rozmawiać z mężczyzną – poradnik dla pań

 

Daj mu problem do rozwiązania a będzie Cię słuchał.

 

Mężczyźni rzeczywiście są prości. Więcej są prości i rzeczowi, a często nawet logiczni. Mężczyzna w trakcie rozmowy nie stara się bliżej poznać partnera (lub partnerki) on dąży do rozwiązania. On został stworzony do rozstrzygania problemów. Podczas gdy kobiecie wystrarczy wymiana doświadczeń bez znalezienia rozwiązania to mężczyzna zawsze dąży do rozstrzygnięcia problemu. On musi odkryć źrodło kłopotu, zlokalizować oś co ten problem zniweluje i wprowadzić w życie proces “uleczania sytuacji”. Mężczyzna będzie słuchał jeśli będzie miał przekonanie że jest w stanie pomóc w rozwiązaniu problemu. W innym wypadku: po co marnować czas?

 

Mężczyzna musi potwierdzać własną wartość. Co dzięń musi udowadniać że jest najlepszy. I nie wynika to z uwarunkowań zewnętrznych, otoczenia w jakim żyjemy. My poprostu tak jesteśmy genetycznie skonstruowani.

 

Różnimy się i to jest fakt. Mimo tych różnic można na prawdę dobrze się dogadywać jeśli tylko obie strony wykażą trochę chęci i zrozumienia. Najważniejszy w tym wszytkim jest jednak zdrowy rozsądek.

 

 Paweł Lipiec 

 

 

podobne wpisy

(fem)akademia

Numerologia 6 – mocne i słabe strony osób z taką wibracją

Cyfra 6 jest symbolem człowieka, dla którego ważne jest szczęście najbliższych. Niestety często dobro bliskich przedkłada on ponad swoje własne. Jest znakomitym słuchaczem, który każdemu chętnie służy radą. Czym jeszcze wyróżnia się numerologiczna 6?

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci

Osoby znane ze świata mediów i show biznesu chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci. W szczególności, kiedy ich pociechy przygotowują się do najważniejszych dla nich egzaminów, takich jak sprawdzian ośmioklasisty czy matura. Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami. 

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy dla dzieci jeździły na hulajnogach

W październiku odbył się charytatywny pokaz mody pod hasłem Barwy Jesieni, który ma zapewnić najbardziej potrzebującym maluchom ciepłą odzież na nadchodzące miesiące. Tego dnia gwiazdy licznie przybyły do Grodziska Mazowieckiego, by wesprzeć akcję charytatywną. Jednym ze sponsorów pokazu była marka Motus producent hulajnóg elektrycznych. 

Czytaj...