Potrzebuję mentora – od zaraz…

Przyznam szczerze, że nie znam łatwiejszego sposobu na osiągnięcie własnych celów od znalezienia sobie mentora – człowieka, który jest autorytetem w danej dziedzinie, kogoś, kogo można podziwiać i naśladować.
 
Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto tam już doszedł.
ROBERT KIYOSAKI
 
Jest to najłatwiejszy sposób, ponieważ możemy uczyć się w ten sposób bezpośrednio od osoby, która osiągnęła właśnie to, co my zamierzamy osiągnąć – wystarczy naśladować tą osobę i robić dokładnie to samo, co ona robi – przeczytać te same książki, dowiedzieć się tego, co ona wie itd. Należy również przejąć sposób myślenia menora oraz podchodzenia do różnych spraw.
 
Z doświadczenia wiem, że mając własnego mentora, można nauczyć się wielu rzeczy w bardzo krótkim czasie.
 
Kilka lat temu poznałem taką osobę w mojej pierwszej pracy – w Polskim Doradztwie Majątkowym. Od samego początku była autorytetem dla mnie i dla wielu innych osób, które tam pracowały – kompetentny, inteligentny i otwarty na innych ludzi – nazywa się Marcin Kozerawski i jest obecnie jednym z prezesów własnej firmy zajmującej się doradztwem finansowym.
 
Natychmiast nawiązałem z nim kontakt i zatrudniłem się w jego firmie. Obecnie współpracuję z nim na co dzień i czerpię z jego doświadczenia. I rzeczywiście w bardzo krótkim czasie byłem w stanie nauczyć się bardzo wiele.
 
Oczywiście wiedza nie jest jedyną korzyścią, jaką daje mentor – mentor daje znacznie więcej – daje motywację, która pozwala przetrwać trudy i niepowodzenia. Znając mentora i wiedząc, że on również miał na początku niepowodzenia, można uzyskać dodatkowy zastrzyk energii – „skoro on również przechodził tę drogę, co ja i mimo to osiągnął sukces, oznacza to, że jestem na właściwej drodze!”
 
Przejdź dokładnie tą samą drogę, co Twój mentor, a na pewno osiągniesz sukces!
 
Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się z tej książki:
http://www.mentis.pl/1783-jednominutowy-milioner?p=1936
 


www.zostan-zwyciezca.pl

podobne wpisy

(fem)akademia

Numerologia 6 – mocne i słabe strony osób z taką wibracją

Cyfra 6 jest symbolem człowieka, dla którego ważne jest szczęście najbliższych. Niestety często dobro bliskich przedkłada on ponad swoje własne. Jest znakomitym słuchaczem, który każdemu chętnie służy radą. Czym jeszcze wyróżnia się numerologiczna 6?

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci

Osoby znane ze świata mediów i show biznesu chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci. W szczególności, kiedy ich pociechy przygotowują się do najważniejszych dla nich egzaminów, takich jak sprawdzian ośmioklasisty czy matura. Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami. 

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy dla dzieci jeździły na hulajnogach

W październiku odbył się charytatywny pokaz mody pod hasłem Barwy Jesieni, który ma zapewnić najbardziej potrzebującym maluchom ciepłą odzież na nadchodzące miesiące. Tego dnia gwiazdy licznie przybyły do Grodziska Mazowieckiego, by wesprzeć akcję charytatywną. Jednym ze sponsorów pokazu była marka Motus producent hulajnóg elektrycznych. 

Czytaj...