Jak wypełnić dzień pozytywną energią?

Co zrobić, by obudzić się rano z taką energią, by cały nasz dzień wypełniony był spokojem, brakiem pośpiechu, nerwów, myśli o tym, co muszę zrobić, załatwić. Najczęściej jest też co, co miałyśmy zrobić wczoraj, przedwczoraj, czy już nawet tydzień temu, a to wciąż czeka na swoją kolej zatruwając nam umysł.

Jak sobie z tym poradzić ?

Czy wiesz, że to, jak zaczniesz swój dzień ma ogromny wpływ na to, ja będzie wyglądał do wieczora ? Co zrobisz, jak się będziesz czuła, czy będzie to dobry owocny dzień, czy niestety inaczej. Będzie to również miało wpływ na ludzi, którzy Cię otaczają, Twoją rodzinę, przyjaciół, kolegów z pracy, klientów, wykonane projekty …

 

Wysoka energia, to ona pomaga nam w ciagu całego dnia. To na czym skupisz swoje myśli od razu po przebudzeniu będzie miało wpływ na wszystko. Twoja pozytywna myśl o poranku wyśle dobrą energię do kolejnej myśli, kolejnej sytuacji, a ta poda ją dalej… Wszystko to będzie miało wpływ na Twój dzień, potem tydzień, miesiąc, rok … a na końcu na całe życie.

Wysoka, pozytywna energia o poranku przyciąga do Ciebie wszystkie dobre rzeczy i sytuacje, które pchają Cię do przodu, to powoduje, że masz więcej siły, odwagi, ale przede wszystkim, że czujesz się świetnie !

Niska energia i cięzkie myśli o poranku nie przyciągają tej wspaniałej energii, ludzie są zamyśleni i pogrążeni w problemach od samego początku dnia. To generuje stres, negatywne emocje, spadek wiary w siebie, czasami nawet lęk i strach, poczucie, że nie chce Ci się nawet wyjść do pracy. Najchętniej, to w ogóle nie wychodziłabyś z łóżka. I analogicznie do dobrej energii, ta zła generuje ciągle nowe i kolejne ciężki myśli, np. wstanę, ale i tak nie mam się w co ubrać, pójdę do pracy, ale i tak nie będzie to na pewno dobry dzień, pojadę do pracy,ale pewnie zepsuje mi się samochód .. i tak w nieskończoność.

Ludzie z pierwszej grupy, z pozytywną energią od samego przebudzenia, mają zupełnie inne nawyki, aby zaprogramować swoją podświadomość tak, by wejść od razu na najwyższy poziom tej energii. Dlaczego ? Ponieważ wiedzą doskonale, że to da im możliwość zobaczenia o wiele więcej niż widzą inni, w ciągu dnia spotykają ich dobre rzeczy, mają o wiele więcej pozytywnych spotkań, rozmów. Praca i czas spędzony w domu mija w przyjaznej atmosferze a wypełniają ją dobre emocje.

 

Co zatem zrobić z tym naszym porankiem, by zdobyć i przyciągnąć tą wysoką energię do nas ? By cały nasz dzień sunął gładko, z mniejszą ilością stresów, problemów i z uśmiechem na twarzy ?

Przede wszystkim skup się na tym, czego naprawdę chcesz. Ty i tylko Ty. Nie to, co podpowiadają Ci znajomi, rodzina, reklamy. Czy potrzebujesz dobrego samochodu, kredytu, czy więcej czasu z rodziną, przyjaciółmi, a może urlopu. Zastanów się dobrze, co spowoduje, że naprawdę będziesz szczęśliwa.

  1. Zapisz w swoim kalendarzu swój cel, niech to będzie cel na najbliższy rok. Określ go dobrze, mierz siły na zamiary. Jeśli ma to być część długoterminowego celu, określ ile chcesz osiągnąć przez rok. Czytaj sobie ten cel codziennie
  2. Codziennie wieczorem napis w kalendarzu liste rzeczy, które powinnaś zrobić następnego dnia. Pamiętaj również o swoim celu rocznym, zapisz dodatkowo jedną rzecz, która przybliży Cię do niego.
  3. Gdy masz wolną chwilę w ciągu dnia zamknij oczy i wyobraź sobie, jak się będziesz czuła, gdy osiągniesz swój cel, ten roczny. Zobacz, jaka będziesz szczęśliwa, gdy go osiągniesz, to będzie Twoje zwycięstwo
  4. Wieczorem zastanów się przez moment, za co i komu jesteś dzisiaj wdzięczna. Bądź wdzięczna sobie, za wszystkie rzeczy, które zrobiłaś. Za wszystkie te sprawy, które udało Ci się odhaczyć w kalandarzu. Jeśli było coś, czego nie zrobiłaś trudno, postaraj się zrobić jutro. Podziękuj i bądź wdzięczna za cały dzień, za każdą pozytywną energią, dobra emocję. Przyciągnij to dobro i mocną energię to siebie, by mieć na jutrzejszy dzień.


Dzisiaj już jesteś na nogach, ale w ciągu dnia już możesz zacząć przyciągać wysoką energię do siebie. Otwórz kalendarz wieczorem, zapisz, pomyśl, podziękuj. Zacznij od razu !

podobne wpisy

(fem)akademia pozytywne myślenie

Humor żydowski

Inspirująca, inteligentna, niekiedy zjadliwa, ale zawsze bardzo zabawna i pełna beztroskiego lecz często refleksyjnego humoru książka zawiera wizerunek żydowskiej podświadomości zbiorowej. Autor jest znanym amerykańskim rabinem, napisał wiele książek o judaizmie i zwyczajach żydowskich.  HUMOR ŻYDOWSKIJoseph Telushkin Wydawca: Bellona EAN 9788311118126 Tłumaczenie: Ewa Westwalewicz-Mogilska 264 stron format 145×205 mm oprawa miękka         […]

Czytaj...
(fem)akademia pozytywne myślenie

Bong – i po problemie… (!?)

Jak widać, ludzie są mocno zainteresowani dbałością o swoje ciało, więc na rynku środków wspomagających odchudzanie jest wielkie poruszenie… To świetnie, że ludzie chcą być „piękni i młodzi”, że chcą zachować zdrowy wygląd oraz zrzucić te kilka zbędnych kilogramów. Pojawia się jednak pewien problem… Nie jestem żadnym lekarzem, ani bynajmniej nie znam się na tym, na ile […]

Czytaj...
(fem)akademia pozytywne myślenie

Psychoterapia rozpaczy

Bywają książki, które czyta się z zapartym tchem, których fragmenty, myśli czy zdania zapadają głęboko w pamięć. Książka Yaloma należy do tej “arcykategorii”. Myśli w niej zawarte, zaczerpnięte z surowej filozofii Nietzschego, mają moc niezwykle orzeźwiającą – jak choćby te, mówiące o powielaniu w nieskończoność, aż po kres istnienia wszechświata, życia jakim żyjemy obecnie, jakim […]

Czytaj...