Szlifuj kompetencje menedżerskie

 

Powiedziała: "nie czuję, że robię coś ważnego". Oświadczyła mi, że źle to wpływa na jej zdrowie, lekarze podejrzewali występowanie komórek rakowych w okolicach szyi … stres – nie mogła już tak dalej funkcjonować. Nasz dalszy coaching stał pod znakiem zapytania? Rozważała możliwość porzucenia wszystkiego i powrotu do kraju rodzinnego, poproszenie dyrekcji o przeniesienie jej z Polski do pracy w jej rodzinnym mieście. Widziałam jednak smutek w jej oczach, wiedziałam, że nie chce wyjeżdżać, wymieniła wiele powodów, dla których chciała zostać w Polsce. .. 

 

Po pięciu miesiącach coachingu powiedziała mi radośnie: "cieszę się, że się wtedy nie poddałam" W międzyczasie dostała nowy projekt do realizacji o wartości kilkuset tysięcy Euro, ustaliła cele priorytetowe, przełożyła je na plan działań, podzieliła je na etapy i przystąpiła do ich realizacji. Jako menedżer tego projektu, a był to jej pierwszy samodzielny projekt, udoskonaliła w ciągu kilku miesięcy pięć umiejętności menedżerskich:

 

1. Stawianie celów i ustalanie priorytetów

 

2. Komunikacja w zespole,

 

3. Zarządzanie stresem

 

4. Zarządzanie czasem

 

5. Kierowanie projektem, zbieranie danych i ich analiza

 

Wzmocniła się, zaczęła czuć siłę i stanowczość, a także odpowiedzialność za swój projekt, z którym sobie doskonale radzi. Plany sprzedażowe jej departamentu zakładane na 2007 zostały osiągnięte przed czasem :))

 

W jej życie weszło więcej radości i sama chwaliła się, że wykorzystuje przekazane jej w trakcie coachingu narzędzia z własnej inicjatywy, co doskonale wpływa na jej samopoczucie. Zdrowotne wyzwania zaczęły się normalizować i obawy, podejrzenia lekarzy z czasem zniknęły. Istotną rolę w utrzymaniu zdrowia miała kontrola stresu i sposobu myślenia, który reaguje na ciało i może powodować choroby w ciele fizycznym. Jak sama się przyznała uzdrowiła swój sposób myślenia, swój umysł od negatywnych emocji i myśli. Powiedziała mi, że uświadomiła sobie czego chce w pracy, że chce działać i negocjować w zgodzie ze swoimi wartościami, którymi się kieruje, by wszyscy uczestniczący w transakcjach skorzystali z jej pracy.

 

Często przekazuję narzędzia, które sama wykorzystuję w moje pracy i życiu, a także kreujemy wspólnie z osobą coachowaną narzędzia dostosowane do jej potrzeb w procesie.

 

Przeszłyśmy długą drogę, w trakcie której dostrzegła ogromne zmiany w swojej postawie, podejściu do pracy i życia, nabrała samoświadomości. Warto było być cierpliwym. Muszę przyznać, że moja cierpliwość jako profesjonalnego coacha, też została wystawiona na próbę. Stale jednak wiedziałam i wierzyłam w efekt końcowy i ta wiara w możliwości sukcesu i przezwyciężenia wyzwań również inspirowała pozytywnie tą wspaniałą kobietę. Myślę, że ona też uwierzyła, że ma w sobie siłę do zwalczenia dolegliwości zdrowotnych, do przezwyciężenia stresu, do bycia efektywnym menedżerem projektu, do szybkiego uczenia się i sprawdzania swoich umiejętności w coraz to nowych sytuacjach. Proces ten jeszcze trwa i nasz wspólna podróż. Zachwycona jestem jej szybkimi postępami w szlifowaniu umiejętności menedżerskich, które wspaniale jej służą na samodzielnym stanowisku.

 

Z sukcesem przygotowała się do poprowadzenia konferencji. Była pełna entuzjazmu i energii, promieniowała radością, gdy mi o tym opowiadała. "Gdy czułam stres i napięcie podczas kilku dni przygotowań stosowałam techniki, których nauczyłam się w wyniku coachingu, nie przestraszyłam się ryzyka, z optymizmem przystąpiłam do przygotowań."

 

"Przeprowadziłam konferencję szczęśliwa, radosna, spokojna, czułam spokój w moim ciele. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z mojej prezentacji, a międzynarodowi partnerzy również przychylnie ustosunkowali się do mojej propozycji biznesowej i projektu. Było to cudowne uczucie w ramach budowania większej pewności siebie. Mobilizujący stres, który czułam przed wydarzeniem uspokoił się, potem nastąpiła ulga i radość, że udało się, przeskoczyłam kolejną przeszkodę i zwyciężyłam czując się z tym bardzo dobrze."

 

Szczęście i uśmiech na jej twarzy jest dla mnie największą nagrodą po kilku miesiącach coachingu i dowodem na to, że profesjonalny coaching przy aktywnej współpracy osoby coachowanej działa i daje zaskakująco dobre rezultaty. Dla nas obu coaching był prowadzony w języku angielskim, który nie jest ojczystym językiem.

 

Budowanie kompetencji menedżerskim to tylko jeden aspekt poruszany podczas coachingu menedżerskiego, w tym wypadku w trakcie coachingu zostały osiągnięte także inne wspaniałe cele osobiste wg. pragnień tej cudownej kobiety. Zazwyczaj w moich artykułach i felietonach poruszam jeden lub dwa aspekty procesu coachingu, lecz jest ich znacznie więcej, pozostałe sukcesy pozostają poufne.

 

Dziękuję za kolejny sukces w procesie coachingu i mojej klientce, za to, że była inspiracją do napisania tego felietonu o jej sukcesach, co przyjęła z radością.

 

Jakie Ty chcesz szlifować kompetencje, umiejętności menedżerskie drogi czytelniku?

 

Możesz podzielić się swoją refleksja po adresem ap@coachinginstitute.biz Będzie mi bardzo miło!

 

 

Agnieszka Przybysz 

<ap@coachinginstitute.biz>

 

Profesjonalny Coach (TM)
Coaching osobisty, kariery,
biznesowy, menedżerski, grupowy 

 

Artykuł pochodzi ze strony: www.coachinginstitute.biz 

Copyright 2007 Agnieszka Przybysz, Coaching Institute

Tekst jest autoryzowany przez jego bohaterkę.

 

podobne wpisy

(fem)akademia

Numerologia 6 – mocne i słabe strony osób z taką wibracją

Cyfra 6 jest symbolem człowieka, dla którego ważne jest szczęście najbliższych. Niestety często dobro bliskich przedkłada on ponad swoje własne. Jest znakomitym słuchaczem, który każdemu chętnie służy radą. Czym jeszcze wyróżnia się numerologiczna 6?

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci

Osoby znane ze świata mediów i show biznesu chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci. W szczególności, kiedy ich pociechy przygotowują się do najważniejszych dla nich egzaminów, takich jak sprawdzian ośmioklasisty czy matura. Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami. 

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy dla dzieci jeździły na hulajnogach

W październiku odbył się charytatywny pokaz mody pod hasłem Barwy Jesieni, który ma zapewnić najbardziej potrzebującym maluchom ciepłą odzież na nadchodzące miesiące. Tego dnia gwiazdy licznie przybyły do Grodziska Mazowieckiego, by wesprzeć akcję charytatywną. Jednym ze sponsorów pokazu była marka Motus producent hulajnóg elektrycznych. 

Czytaj...