Trening z trenerem osobistym – dlaczego warto

2

Marzysz o tym by, poprawić swoją kondycję? Chcesz uzyskać wymarzoną sylwetkę, ale nie wiesz za bardzo, w jaki sposób tego dokonać? Pomyśl nad profesjonalnym treningiem personalnym! Oto, dlaczego warto skorzystać z pomocy fachowca, który poprowadzi nie tylko nasz trening.

Czym jest trening personalny?

Rozpoczęcie pracy nad sobą nie jest najłatwiejszą sprawą. Pierwsze chwile w momencie, kiedy decydujemy się zacząć swoją przygodę ze sportem, są tak naprawdę decydujące. Chodzi o to, aby się nie zniechęcić. Naturalnie, możemy pójść na siłownię, basen lub zajęcia grupowe, ale zdecydowanie lepszym pomysłem są treningi z trenerem personalnym. W głównej mierze polegają one na tym, że przez cały czas trwania treningu, trener jest dostępny dla nas na wyłączność.

Zadaniem trenera personalnego jest pomóc nam osiągnąć konkretnie zamierzony cel. I to jest znaczącym plusem korzystania z takich usług, ponieważ otrzymujemy wsparcie osoby doświadczonej w swojej dziedzinie. Warto więc skorzystać z porad fachowca, nawet jeżeli są one nieco droższe od zajęć grupowych, ponieważ możemy osiągnąć swój cel znacznie szybciej.

Jaką przewagę nad treningiem grupowym ma trening personalny? 

Z zajęciami grupowymi bywa różnie. Możemy się z nimi spotkać bardzo często na siłowniach i w klubach fitness. Kluby sportowe kuszą nas bardzo często zajęciami, które są ukierunkowanie na osiągnięcie danego rezultatu. Załóżmy przykładowo, że w naszym klubie prowadzone są zajęcia, które mają pomóc w szybki sposób zrzucić zbędne kilogramy.

Na tych zajęciach pojawia się od kilku do kilkudziesięciu osób, które łączy ten sam cel – pozbycie się nadwagi. Problem polega jednak na tym, że każda z tych osób może mieć problem z zupełnie innymi partiami ciała. W ostateczności, taki trening grupowy może nie przynieść aż takich rezultatów, jak ten z trenerem personalnym. Trener personalny przed rozpoczęciem naszej wspólnej przygody pomoże nam ustalić cele, jakie chcemy osiągnąć i pod tym kątem dobierze dla nas odpowiednie ćwiczenia. Dzięki temu, pożądany efekt będzie szybszy do realizacji.

Ponadto, zajęcia grupowe nie zawsze mogą nam odpowiadać, czy to ze względu na osobę prowadzącą, styl prowadzenia, czy też na zbyt dużą ilość uczestników i zbyt duże rozproszenie podczas ćwiczeń. Treningi z trenerem personalnym dają nam ten komfort, że cała uwaga instruktora skupia się na nas i naszych celach. To daje im znaczącą przewagę. Nie jesteśmy zmuszeni do podejmowania kompromisu między za dużą grupą ćwiczących, a ciekawymi zajęciami.

Jakie jeszcze korzyści płyną z treningu personalnego?

Dobry trener personalny rozpocznie z nami współpracę od tak zwanego wywiadu. To podstawa do ustalenia celów na najbliższy czas i wyznaczenia priorytetów. Wybierając trenera personalnego zamiast zajęć grupowych lub samodzielnych ćwiczeń, otrzymujemy bardzo często kompleksową opiekę nad naszą osobą. Wszystko zaczyna się od badań składu naszego ciała, nawyków żywieniowych i stylu życia. To jest właśnie ten – wspomniany wcześniej – wywiad, który pomaga naszemu trenerowi ustalić, w czym tkwi problem.

Dzięki temu, nie tylko zostaną wytyczone cele, ale również trener pomoże nam wykluczyć złe nawyki żywieniowe. Decydując się na usługi profesjonalisty, otrzymamy plan treningowy i bieżące wsparcie podczas jego wykonywania. Całości dopełni nam ułożona przez naszego opiekuna dedykowana dieta, która będzie wspomagać nasz organizm w walce o lepszą sylwetkę.

Praca z trenerem personalnym ma jeszcze dwie kluczowe zalety. Podczas treningu nie jesteśmy zdani tylko na siebie i dlatego zmniejsza się prawdopodobieństwo urazów i kontuzji. Drugą zaletą jest fakt, że nasz trener personalny będzie nas motywował do działania. To bardzo przydatne, jeżeli nie mamy wśród swoich znajomych osób, które chciałyby nam towarzyszyć podczas treningów.

2 KOMENTARZE

  1. Takie treningi z trenerem osobistym to świetna sprawa. Najlepsze efekty można osiągnąć dzięki temu, bo trener pomaga i podpowiada na jakie partie i jakie ćwiczenia wykonywać. Widzi też, czy dane ćwiczenie wykonujemy odpowiednio. Mogę wam polecić swojego trenera Patryka Zandeckiego z poznania facebook.com/TrenerPersonalnyPatrykZandecki/?fref=ts Świetnie się można z nim porozumieć, bardzo mi pomaga w walce o wyrzeźbioną zgrabną sylwetkę 🙂

  2. Również polecam trenera z Poznania Patryka Zandeckiego, którego bardzo polubiłam. Dawał takiej energii i kopa do działania 🙂 Bardzo przyjemne są te treningi mimo wysiłku. ale przynajmniej wracam zmęczona do domu ale i zadowolona 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here