Wpływ ubioru na samopoczucie

0

Na nasze całkowite samopoczucie każdego dnia wpływa bardzo wiele czynników i z części z nich często nie zdajemy sobie nawet sprawy. W tym artykule spróbujemy sobie odpowiedzieć na pytanie, jaki wpływ na nasze samopoczucie może mieć ubiór.

Psychologia ubioru

W tym temacie zostało przeprowadzonych już całkiem sporo badań i ich wyniki rzeczywiście wskazują na ciekawą konkluzję: ubiór ma wpływ na nasze samopoczucie. Kobiety częściej zakładają swoje ulubione sukienki czy buty, kiedy są w dobrym nastroju.

Zależność tę można również obrócić w drugą stronę i założyć swoje ulubione ubrania, kiedy chcemy wprawić się w dobry nastrój! A co tak naprawdę wpływa na to, czy w danych ciuchach dobrze się czujemy?

Przede wszystkim nasze poczucie atrakcyjności. Wszystkie kobiety czują się lepiej, jeśli założą bluzkę czy sukienkę, które podkreślają ich kształty, są ładnie skrojone i bije z nich pełnia elegancji oraz wdzięku. Automatycznie podnosi się pewność siebie oraz łatwiej nawiązywać kontakty z innymi ludźmi.

W zasadzie nic w tym dziwnego. Jeśli bowiem ubierzemy się w schodzony czy poplamiony strój, to po naszej głowie ciągle będą krążyć myśli „jak ja fatalnie wyglądam”, a każde spojrzenie w naszą stronę będziemy odbierać jako wyraz krytycznych uwag.

Psychologowie zalecają atrakcyjny ubiór nawet wtedy, kiedy spędzamy cały dzień w domu. W mieszkaniu również zasługujemy na dobry nastrój, nieprawdaż?

A co z bielizną?

Niektórzy pomyślą, że bielizny przecież nie widać, więc można założyć byle co… Nic bardziej mylnego! Innych może w ten sposób oszukamy, ale samych siebie nie da się oszukać. Doskonale wiemy, co mamy na sobie ubrane i zdecydowanie nie warto zaniedbywać tego aspektu.

Jeśli nie macie jeszcze w szafie bielizny, w której naprawdę dobrze się czujecie i w której każdemu pokazałybyście się bez skrępowania, to czas najwyższy, by to zmienić! Warto raz na jakiś czas pozwolić sobie na zakup wysokiej klasy bielizny. Do tego grona zalicza się m.in. bielizna Samanta – oferuje ją m.in. sklep internetowy Biustyna. To polska marka wysokiej jakości bielizny, która charakteryzuje się zarówno wyrafinowanymi wzorami, jak i najlepszej klasy materiałem.

Bielizna i jej wpływ na samopoczucie kobiety nabiera jeszcze większego podczas cieplejszych miesięcy, kiedy to wiele kreacji zakłada „pokazanie nieco więcej”. Jeśli zamierzamy ubrać nieco bardziej skąpą bluzeczkę, to wówczas bardzo często na widoku znajduje się również fragment biustonosza.

Dobór biustonosza to bardzo indywidualna sprawa, ale warto zadbać, aby przede wszystkim materiał był wysokiej jakości, by biustonosz spełniał swoje główne funkcje.

Nie inaczej jest ze strojami kąpielowymi, które wpływają na poczucie własnej wartości na plaży czy basenie. Dobre odzienie to większa pewność siebie, lepsze samopoczucie, a co za tym idzie lepiej spędzony czas. Warto o tym pamiętać każdego dnia, nawet jeśli całą dobę planujemy nigdzie nie wychodzić z domu.

Podobne Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here