TRX – nie, to nie jest część od roweru

0

Jeśli nie masz zbyt wiele miejsca w mieszkaniu, żeby rozstawić duży, profesjonalny sprzęt do ćwiczeń albo nudzą Ci się standardowe treningi polecane przy każdej możliwej okazji przez fitnessowych „guru” (bo ileż można robić brzuszki, przysiady czy pompki?), powinno zainteresować Cię TRX. Liny, uprzęże, paski. Brzmi trochę drastycznie? Na szczęście ćwiczenia z TRX to sama przyjemność. I szybkie efekty.

Gdy postanawiamy sobie, że chcemy polepszyć sylwetkę, naszym pierwszym źródłem informacji będzie z pewnością internet. To w sieci rozpoczniemy poszukiwania optymalnych dla nas planów ćwiczeniowych, diety, sposobów na relaks. I to wreszcie tam spotkamy inne, podobne do nas osoby, z którymi będziemy mogli wymienić się doświadczeniami, poradzić. I to świetnie – inni ludzie to największa motywacja do nie rezygnowania ze swoich planów o lepszym ciele. Problem jednak w tym, że nawet największa motywacja nie wystarczy, gdy jedynymi formami ćwiczeń, polecanymi przez internetowych znawców będą „brzuszki i pompki”, codziennie rano, w tej samej konfiguracji. Brzmi nudno, prawda? A tak, niestety, często wyglądają początki sportowych zmagań dla wielu ludzi.

Gdzie mogę ćwiczyć? I właściwie… jak to się robi?

Taśmy TRX wykorzystują Twoją własną wagę jako ciężarek do Twoich ćwiczeń. Przykładowe ćwiczenie to „deska” – zawieś swoje kostki na linach i oprzyj plecy o podłogę. Niech Twoje ręce leżą wzdłuż Twojego ciała i chwilowo nie biorą udziału w treningu. Następnie postaraj się docisnąć stopy do podłogi. Zrób kilka takich powtórzeń, następnie zmień swoje ułożenie – zrób to samo w pozycji bocznej. Czujesz jak pracują Ci wszystkie mięśnie? I o to chodziło! Sprawdź w internecie inne ćwiczenia, spytaj się użytkowników pasów o ich doświadczenia; społeczność TRXowców szybko w Polsce rośnie. Poeksperymentuj; może wymyślisz ćwiczenia, które bardziej Ci odpowiadają niż już gotowe propozycje? Na pewno nic na tym nie stracisz, a możesz wiele zyskać. Kto wie, może następnym krokiem będą autorskie filmiki z programami ćwiczeń i zostanie TRXową Chodakowską?

Jeśli uważasz, że głupio byłoby Tobie wyskoczyć z taśmami TRX na siłowni, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przygodę z tym sprzętem rozpocząć w domu. W tym celu należy zakupić specjalny wieszak, pozwalający na zaczepienie pasów o drzwi – i do dzieła! Naprawdę, nie ma nic prostszego.

Dostępność

Pasy i liny TRX to nie ubrania, więc do oceny ich przydatności wystarczy Ci specyfikacja techniczna, a nie przymierzanie i porównywanie odcienia torebki do nowych butów. Dlatego polecamy Ci sklepy internetowe, gdzie znajdziesz nie tylko największą ofertę, ale często też sprzęty znacznie tańsze niż w sklepach stacjonarnych. Nie wspominając już o pełnym opisie funkcjonalności, na której sprzedawca w tradycyjnym sklepie sportowym, nie musi koniecznie się znać. W internecie masz te informacje za jednym kliknięciem myszki. Cena podstawowego zestawu to około 700 zł. + różnego rodzaju dodatki do umilenia sobie treningów. Nie ma na co czekać – im dłużej będziesz odkładać wybór sprzętu, tym później doczekasz się efektów.

Źródło: New Level Sport – Ławeczki do ćwiczeń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here