Tresowanie foki i sukces

Zaczęłam od tej foki, bo zdałam sobie sprawę z tego, jaką rolę w naszym życiu gra sposób wynagradzania. Otóż foka dostaje kawałek ryby po każdej udanej sztuczce. Od razu. Podejrzewam, że nic nie wyszłoby z tych sztuczek, gdyby jej tylko obiecać wypłatę pod koniec miesiąca 🙂
 
Z ludźmi co innego, ale nawet tutaj mamy ogromny wachlarz możliwości. Kelnerzy dostają napiwki od klientów od ręki. Krupierzy w kasynach gry dostają zapłatę po każdej zmianie na której pracują. Kwalifikowani robotnicy dostają na ogół wypłaty co tydzień podczas kiedy inżynierowie zarabiający znacznie więcej, nawet kiedy pracują w tej samej firmie, dostają wynagrodzenie co miesiąc. Pośrednicy w handlu nieruchomościami czekają czasami miesiącami na swoje dość pokaźne prowizje. Producenci win czekają przynajmniej rok żeby zarobić na ich zbiorach. Biznesmeni, którzy inwestują pieniądze w rozwój osiedli domków jednorodzinnych czekają kilka lat by zebrać zysk ze swoich przedsięwzięć. Wiele wartościowych zawodów wymaga lat nauki i praktyki zanim w ogóle można zawód zacząc praktykować….
 
Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ze najsłynniejsze firmy świata inwestują już dzisiaj ogromne pieniądze i wysiłki w rozwój produkcji, która zostanie uruchomiona dopiero za trzy, za pięć, czasem nawet za dziesięć lat. Tartaki w USA dzisiaj już sadzą drzewa, przeznaczone na wyrób mebli za dwadzieścia lat!
 
Być może jakaś okazja zastuka do twoich drzwi – jakiś długoterminowy projekt, wymagający inwestycji finansowej i czasu, może nawet całkowitego przekwalifikowania się. Machasz ręką ze zniecierpliwieniem. Nie odkładaj jednak tego bez przyjrzenia się temu przez szkło powiększające. Jeśli wszystko ma ręce i nogi, jeśli to przedsięwzięcie dobrze opracowane, oparte na prognozach ekonomicznych, precyzyjnie zaplanowane. Jeśli ktoś kto stoi za tym jest osobą godną zaufania, czas może być po twojej stronie.
 
Pieniądze złożone w banku na dłuższy okres zarabiają wyższe odsetki niż te, które masz na zwykłym koncie. Podobnie się dzieje w biznesie. Jeśli chcesz stworzyć fortunę, ulokuj pieniądze i wysiłek właśnie w długoterminowych projektach. Długoterminowe projekty są miedzy innymi tak opłacalne, bo mało kto się na nie naprawdę decyduje. Jest tam mało konkurencji. Bardzo niewiele osób jest w stanie czekać – niewielu na to stać ze względów materialnych. A jeszcze mniej osób stać pod względem emocjonalnym.
 
Ktoś wyliczył, że 80% ludzi nie jest zainteresowanych okazją, na której nie skorzystają finansowo natychmiast. 70% ludzi poczeka jeden dzień 60% ludzi poczeka na zysk tydzień – jeszcze mniej zechce poczekać przez kwartał. Tylko dziesięć osób na sto zainteresuje propozycja, która obieca zyski później niż za rok. Z tych dziesięciu zaś tylko JEDNA osoba będzie emocjonalnie dojrzała na tyle, żeby zainwestować w coś, co zaowocuje dopiero po pięciu latach. I właśnie tylko jedna osoba na sto zdobędzie niezależność finansową.
 
Kiedy TY spodziewasz się zapłaty za swoją pracę? Czy jesteś bardziej podobny do foki czy do biznesmena?

Wanda Łoskot mieszka na stale w USA, gdzie jest doradcą do spraw rozwoju biznesu. Odwiedź jej strony internetowe AkademiaSukcesu.com i SukcesTwojejFirmy , gdzie znajdziesz więcej podobnych artykułów – możesz się tam nawet zapisać na bezpłatny Kurs Planowania Życia!

podobne wpisy

(fem)akademia

Numerologia 6 – mocne i słabe strony osób z taką wibracją

Cyfra 6 jest symbolem człowieka, dla którego ważne jest szczęście najbliższych. Niestety często dobro bliskich przedkłada on ponad swoje własne. Jest znakomitym słuchaczem, który każdemu chętnie służy radą. Czym jeszcze wyróżnia się numerologiczna 6?

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy inwestują w rozwój dzieci

Osoby znane ze świata mediów i show biznesu chętnie inwestują w rozwój swoich dzieci. W szczególności, kiedy ich pociechy przygotowują się do najważniejszych dla nich egzaminów, takich jak sprawdzian ośmioklasisty czy matura. Dobra szkoła to jedno, ale równie ważne jest wsparcie dziecka odpowiednimi korepetycjami. 

Czytaj...
(fem)akademia

Gwiazdy dla dzieci jeździły na hulajnogach

W październiku odbył się charytatywny pokaz mody pod hasłem Barwy Jesieni, który ma zapewnić najbardziej potrzebującym maluchom ciepłą odzież na nadchodzące miesiące. Tego dnia gwiazdy licznie przybyły do Grodziska Mazowieckiego, by wesprzeć akcję charytatywną. Jednym ze sponsorów pokazu była marka Motus producent hulajnóg elektrycznych. 

Czytaj...