Udane życie seksualne

Dzięki niemu pojawiły się już pierwsze preparaty z L-argininą, która podnosi poziom tlenku azotu – jednego z najważniejszych seksualnych neuroprzekaźników.

Tlenek azotu – zwyczajna substancja o niezwykłym działaniu
Za badania nad tlenkiem azotu w 1998 roku trzech amerykańskich naukowców Robert Furchgott, Louis Ignarro i Ferid Murad otrzymało Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny. Odkryli oni, że komórki wyścielające naczynia krwionośne pod wpływem bodźców wytwarzają cząsteczki tlenku azotu (NO), które następnie wnikają do mięśni gładkich w ścianie naczynia krwionośnego. Powoduje to rozkurczenie się tych mięśni i prowadzi do rozszerzenia naczynia oraz zwiększenia przepływu krwi.

Tlenek azotu (NO) jest więc jednym z najważniejszych neuroprzekaźników odpowiadających za zachowania seksualne. W momencie podniecenia mózg wysyła sygnały do nerwów w narządach płciowych, które uruchamiają powstawanie tego związku. W dalszym etapie tlenek azotu powoduje produkcję cGMP, substancji odpowiadającej za rozszerzanie się naczyń krwionośnych. To dzięki niej ciała jamiste genitaliów wypełniają się krwią. U mężczyzn dochodzi wtedy do erekcji (poziom cGMP jest obniżony u impotentów). W przypadku kobiet tlenek azotu warunkuje swobodny dopływ krwi do narządów płciowych. Ułatwia więc ich nawilżenie i zwiększa wrażliwość na bodźce oraz sprzyja podnieceniu i umożliwia odczuwanie pełnej satysfakcji ze współżycia seksualnego.

Niedobór tlenku azotu sprzyja zaburzeniom erekcji u mężczyzn, u kobiet zaś może prowadzić do osłabienia doznań płynących z seksu, trudności z osiąganiem orgazmu i obniżonego pobudzenia seksualnego. Dlatego tak ważne stało się poznanie mechanizmu powstawania tej substancji. Rozwiązaniem okazała się L-arginina, związek chemiczny występujący naturalnie w organizmie człowieka.


L-arginina – jedyna substancja, z której powstaje tlenek azotu

Zdaniem naukowców ten popularny aminokwas jest ostatnio jedną z najbardziej obiecujących substancji chemicznych. Wykazano bowiem, że arginina przy udziale specjalnego enzymu (syntazy tlenku azotu) ulega przekształceniu w cytrulinę, a w reakcji wydziela się tlenek azotu (NO). Arginina jest jedynym w organizmie substratem do syntezy tlenku azotu, a reakcja przebiega następująco:


L-arginina + NADPH + O2 -› L-cytrulina + NADP + H2O + NO
Odkrycie mechanizmu powstawania tlenku azotu z aminokwasu L-argininy otworzyło nową drogę do zastosowania argininy jako leku. Wiadomo bowiem, że niedobory tlenku azotu występują nie tylko u osób z problemami seksuologicznymi, ale także w przypadku wielu groźnych chorób, m.in. choroby niedokrwiennej serca. Badania dowodzą również, że podawanie L-argininy nie tylko podnosi jakość życia seksualnego, ale także pomaga w odtruwaniu wątroby, wspomaga wytwarzanie hormonu wzrostu, utrzymuje w zdrowiu system immunologiczny i przyspiesza gojenie się ran. Ponadto, L-arginina zwiększa masę mięśni i zmniejsza ilości tłuszczów. Może również podnosić ruchliwość i liczbę plemników.

Preparat Vamea dostarczając L-argininę podnosi poziom tlenku azotu (NO) we krwi. Obniżony poziom L-argininy, spowodowany m.in. jej rozkładem, powoduje zaburzenia krążenia krwi w penisie i łechtaczce. Odgrywa więc kluczową rolę w powstawaniu zaburzeń seksualnych u obu płci. Regularne zażywanie preparatu Vamea przez kobiety gwarantuje utrzymanie odpowiedniego poziomu L-argininy w organizmie, co oznacza większą satysfakcję płynącą z seksu. Preparat Vamea przeznaczony jest również dla kobiet z osłabionymi doznaniami płynącymi z pożycia seksualnego, trudnościami z osiąganiem orgazmu, obniżonym pobudzeniem seksualnym lub osłabionym pożądaniem.

Vamea to innowacyjny produkt, o unikatowej recepturze, opartej na połączeniu aminokwasów: L-argininy i L-cytruliny oraz naturalnych przeciwutleniaczy – kwercytyny i resweratrolu. Główną substancją aktywną jest L-arginina, z której powstaje tlenek azotu, odpowiedzialny za prawidłowe reakcje seksualne. L-cytrulina wspomaga i nasila działanie L-argininy, natomiast naturalne przeciwutleniacze: kwercytyna i resweratrol chronią L-argininę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki tlenowe, m.in. neutralizując je. Dodatkowo, resweratrol pełni funkcję katalizatora, który przyspiesza powstawanie tlenku azotu z L-argininy.

podobne wpisy

(fem)rodzina

Jak zrobić stroik na Boże Narodzenie?

Boże Narodzenie to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Klimat oczekiwania i rodzinnych świąt podkreślają światełka, stroiki, choinka, wieniec na drzwiach i oczywiście wszechobecne gałązki, na których pojawiają się szyszki ozdobne, bombki, kokardki. To fantastyczne tło dla spotkań, posiłków, prezentów. W wielu wariantach widać lokalne tradycje, religijne tło oraz modę. Boże Narodzenie to prawdziwe wyzwanie […]

Czytaj...
(fem)rodzina seks i związki

Największe problemy współczesnych związków 

Jesteśmy istotami społecznymi więc przez całe życie wchodzimy w relacje z innymi ludźmi. Dorastając, często łączymy się w pary, tworzymy związki i zakładamy rodziny. Jednak często w tych relacjach dochodzi do spięć, z którymi nie potrafimy sobie radzić. 

Czytaj...
(fem)rodzina dzieci

Wieże z klocków i miecze z patyków, czyli co o etapie rozwoju dziecka mówią jego zabawy?

W niemowlęctwie i wieku przedszkolnym bardzo intensywnie zmienia się i rozwija sposób bawienia się oraz wchodzenia w interakcje z rówieśnikami. Obserwowanie dziecięcych zabaw może dostarczyć wielu cennych informacji na temat momentu rozwojowego, w którym dziecko się znajduje.

Czytaj...