Ustanowić granice. Krótko i konkretnie o efektywnej dyscyplinie w wychowaniu dzieci

Często czujemy się bezradni, gdy przychodzi nam wyznaczyć „granice” naszym dzieciom.
Nie chcemy ich przy tym ranić; pragniemy przekazać im reguły życia i nauczyć respektować nasze zasady, nie naruszając jednak godności naszych maluchów.

Jak skutecznie wpoić małemu człowiekowi niezbędne życiowe reguły? Jak skłonić go do poszanowania zwyczajów i tradycji obowiązujących w domu?  Jak zahamować nieakceptowane dla rodziców zachowania? Jak stawić czoło ciągle powtarzanym prośbom i kaprysom?

Rodzicielska codzienność wypełniona jest skomplikowanymi sytuacjami, które niejednokrotnie zniechęciłyby doświadczonego menedżera! Autorka proponuje czytelnikom podejście oparte na wsłuchiwaniu się w potrzeby dziecka, w jego emocje i reakcje; proponuje podejście poszukujące przyczyn złych zachowań, byśmy mogli rozwiązać problemy u źródła.

Zawarto tu opisy wychowawczych strategii i analizy sytuacji wziętych z życia. Dzięki radom zawartych w książce łatwiej nam będzie znaleźć praktyczne rozwiązania domowych problemów wychowawczych. Autorka podkreśla, że brak poszanowania przez dziecko wychowawczych reguł, zasad i „granic”, jest uciążliwy nie tylko dla rodziców: cierpi na tym również samo dziecko, zawieszone w niepewności i braku poczucia bezpieczeństwa.

Bestseller we Francji!
104 s, 130×200, 17,90 zł

Catherine Dumonteil-Kremer
Ustanowić granice
Krótko i konkretnie o efektywnej dyscyplinie w wychowaniu dzieci,

tłum. M. Foss-Kita

podobne wpisy

Pomóż dziecku radzić sobie z emocjami. Sięgnij po gry terapeutyczne i nie tylko
dzieci

Pomóż dziecku radzić sobie z emocjami. Sięgnij po gry terapeutyczne i nie tylko

W delikatnym procesie, kiedy młody umysł stara się zrozumieć i nazwać to, co czuje, nauka poprzez zabawę jest wyjątkowo cennym narzędziem. Ale jak w przystępny i jednocześnie efektywny sposób wspierać dzieci w odkrywaniu i radzeniu sobie z ich emocjami? Odpowiedzią są gry terapeutyczne oraz bajki, zarówno te tradycyjne, jak i te dostępne w formie audiobooków, […]

Czytaj...
(fem)rodzina

Jak zrobić stroik na Boże Narodzenie?

Boże Narodzenie to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Klimat oczekiwania i rodzinnych świąt podkreślają światełka, stroiki, choinka, wieniec na drzwiach i oczywiście wszechobecne gałązki, na których pojawiają się szyszki ozdobne, bombki, kokardki. To fantastyczne tło dla spotkań, posiłków, prezentów. W wielu wariantach widać lokalne tradycje, religijne tło oraz modę. Boże Narodzenie to prawdziwe wyzwanie […]

Czytaj...
(fem)rodzina seks i związki

Największe problemy współczesnych związków 

Jesteśmy istotami społecznymi więc przez całe życie wchodzimy w relacje z innymi ludźmi. Dorastając, często łączymy się w pary, tworzymy związki i zakładamy rodziny. Jednak często w tych relacjach dochodzi do spięć, z którymi nie potrafimy sobie radzić. 

Czytaj...