Jak utrzymać temperaturę w związku

Najnowsze badania wskazują, że w dzisiejszych czasach w zastraszającym tempie rośnie liczba rozwodów. Również w naszym kraju wiele par nie jest w stanie utrzymać swojego małżeństwa. Okazuje się, że już po dwóch latach od zawarcia związku małżeńskiego, wiele par składa pozew rozwodowy w sądzie. Czasy są bardzo specyficzne i wszyscy żyjemy w dużym pośpiechu. Narażeni jesteśmy również na wiele bodźców, które mogą prowadzić do rozstania. W jaki sposób dbać o swój związek i go pielęgnować, aby uczucie które nas łączy nie wygasło i pozostawało stale w wysokiej temperaturze?

Znaczenie seksu w związku

Seks nie jest oczywiście najważniejszy w miłości, ale z biegiem lat często przestaje być on tak namiętny i zdarza się znacznie rzadziej, niż na początku. Bywa to przyczynkiem wielu kryzysów małżeńskich. Warto więc zadbać o to, aby podnosić temperaturę w łóżku. Można pomyśleć o różnego rodzaju afrodyzjakach i nowościach. Sprawdza się z pewnością seksowna bielizna u pań.

Nie można też zapominać o tym, że seks powinien mieć miejsce w odpowiedniej atmosferze. Wiele par po latach podchodzi do tej kwestii bardzo mechanicznie i kochają się one po ciemku w nocy. Warto pomyśleć najpierw o romantycznej kolacji, o świecach i miłej, romantycznej muzyce. Taki nastrój z pewnością podniesienie nieco temperaturę i sprawi, że będziemy mieli więcej ochoty na igraszki w łóżku. Warto partnera zaskakiwać w tej kwestii, co z pewnością wpłynie korzystnie na nasze życie łóżkowe.

termometr

Wspólne pasje i zainteresowania

Na początku związku zazwyczaj spędzamy z partnerem wspólnie większość czasu. Mamy tematy do rozmowy i wspólne zajęcia. Z czasem do naszego życia wkrada się rutyna i dzieci, co uniemożliwia nam spędzanie tak wiele czasu tylko we dwoje. Warto jednak pomyśleć o tym, aby wrócić do starych zwyczajów. Wystarczy jedno popołudnie w tygodniu spędzone razem, aby umocnić związek. Istnieje wiele rzeczy, które można robić razem:

  • może być to uprawianie sportu na świeżym powietrzu
  • można razem co tydzień chodzić do kina na ulubione filmy
  • sprawdzają się wyjścia do restauracji, czy też do kawiarni, wieczory z winem
  • świetnym pomysłem są wspólne wypady na łono natury, na przykład rowerowe
  • idealnym pomysłem będzie wspólny pobyt w Spa.

Pary, które spędzają razem czas i mają wspólne pasje, z pewnością są dużo mocniej ze sobą związane. Częściej rozmawiają o trudnych tematach i wspólnie radzą sobie z problemami. Bardzo ważna jest rozmowa, aby związek funkcjonował w prawidłowy sposób. Niekiedy trzeba dzieci zostawić pod opieką dziadków lub opiekunki i wybrać się gdzieś tylko we dwoje, porozmawiać w spokoju i pośmiać się. Takie sytuacje sprawiają, że wracamy do najlepszych wspólnych chwil z przeszłości i pielęgnujemy nasze uczucie.

Z pewnością, nie warto jest rezygnować z miłości zbyt szybko. Niekiedy jesteśmy zdenerwowani i zmęczeni ciągłymi kłótniami i awanturami i po prostu przestaje nam zależeć na sobie. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy rozstanie jest faktycznie najlepszym rozwiązaniem. Może się okazać, że pozwalamy w ten sposób odejść miłości swojego życia

Więcej informacji

Chciałbyś dowiedzieć się więcej o technikach uwodzenia, sprawdzić skuteczne teksty na podryw czy sprawdzić inne sprawdzone metody poznawania nowych osób?

podobne wpisy

relacje

Akademia Przedsiębiorcy – „Kobieca Strona Biznesu”

Chodzimy na tego typu eventy, byście drodzy czytelnicy sami nie musieli. Dziś omówienie eventu z serii „nie polecamy”. Czyli jak nie robić konferencji biznesowych na przykładzie.

Czytaj...
relacje

Jak żyć z narcyzem, gdy jesteście sobie przeznaczeni?

Prawdziwy narcyz nie dość, że kocha sam siebie, to w dodatku – z wzajemnością! – pisał Lesław Nowara. Czy da się żyć z kimś, dla kogo największą miłością jest on sam i w dodatku nikt nie ma szansy z nią konkurować? Czy można być szczęśliwym z osobą, da której zawsze będzie się na drugim a […]

Czytaj...
relacje

Sposoby na odzyskiwanie zasądzonych alimentów

Rozwód należy do najmniej przyjemnych sytuacji w życiu małżonków. Najczęściej odbywa się to w atmosferze wzajemnego oskarżania oraz kłótni. W przypadku rozwodów, najbardziej poszkodowanymi osobami są obserwujące całą sytuację dzieci. Często nie są one świadome, dlaczego rodzice rozwodzą się ze sobą i obwiniają same siebie za zaistniałą sytuację.

Czytaj...