Wcielenie zła

Oprócz dobrze znanych postaci, takich jak Kaligula, Iwan Groźny, Torquemada, Hitler
i Stalin, na kartach książki pojawiają się też osoby mniej znane, choćby Horatio Bottomley, Aleister Crowley i Tom Keating. Są też ludzie na ogół nie kojarzeni ze złem oraz tacy, którzy mieli w życiu możliwość wyboru pomiędzy czynieniem dobra i wyrządzaniem zła. Z własnej woli wybrali to ostatnie. Bardzo ciekawa jest również proponowana przez autora oryginalna typologia zła.
 
Rodney Castleden jest znanym brytyjskim autorem książek historycznych, specjalizuje się w dziejach starożytnej Brytanii i obszaru Egei. Zyskał też uznanie jako znawca starożytnych mitów i legend
 

ilość stron: 400
format B5
oprawa miękka

Wcielenie zła

Dodaj komentarz

podobne wpisy

(fem)życie i historie

Trwa finalizacja unikatowej i luksusowej inwestycji Nautic Park na polskim wybrzeżu

Jeszcze w tym roku zakończy się realizacja nadmorskiego projektu apartamentowego Nautic Park. Projekt wyróżnia się nowoczesną i kameralną architekturą z szeregiem udogodnień dla mieszkańców. Budowa powstaje w popularnym kurorcie Darłówko w pierwszej linii brzegowej. O unikatowości inwestycji świadczą zarówno lokalizacja tuż przy plaży, luksusowy poziom wykończenia oraz technika wykonania projektu.

Czytaj...
(fem)życie i historie

Wakacje nad morzem w pandemii – co warto wiedzieć

Urlop i okres wakacyjny to upragniony czas, na który czekamy cały rok. Odpoczynek od pracy, szkoły i codziennych obowiązków należy się każdemu z nas. W czasach pandemii realia wakacyjne są wyjątkowe. Po czasie izolacji i odosobnienia każdy pragnie powrotu do normalności. Polacy kochają wakacje nad morzem. ” Morza szum, ptaków śpiew(…)” to niezapomniane chwile, które […]

Czytaj...
(fem)życie i historie polecane

ZAJC – Rodzinna historia

Jak najlepiej poznać markę? Poznając ludzi, którzy za nią stoją. Historia marek to opowieść o pasji, zaangażowaniu i umiejętnościach. Tak też jest w przypadku poznańskiej firmy ZAJC. 

Czytaj...