Wszawica? To dzieje się tu i teraz!

0

Nim dziecko dostanie się w tryby machiny edukacyjnej, wielu mamom wydaje się, że nikt już nie miewa wszy. Potem okazuje się, że małe epidemie wszawicy nawiedzają przedszkola i szkoły każdego roku. Wszy nie są więc problemem z przeszłości. Na szczęście nowoczesne preparaty do walki z wszawicą działają szybko i skutecznie. A ich zastosowanie jest bardzo proste. 

Pierwsze spotkanie z wszami to zawsze szok. Świadomość, że jakieś żyjątko pasożytuje na ciele dziecka lub naszym jest co najmniej nieprzyjemna… W takiej sytuacji najważniejsze jest jednak zachowanie spokoju. Nie ma powodu do paniki, trzeba działać metodycznie! 

Walka z wszami krok po kroku

Na początek sprawdź jeszcze raz głowę dziecka. Szukasz wszy, czyli maleńkich stawonogów, wielkości 2 do 3,5 mm oraz gnid –  biało-brązowych jaj wielkości ziarnka piasku przytwierdzonych do nasady włosa. Jeśli twoje obawy się potwierdziły, czas na leczenie. 

1. Wybierz się do apteki i zdecyduj na preparat, który zwalcza wszystkie stadia rozwojowe wszy np. NYDA express. Eliminacja gnid (jaj wszy) zapobiega nawrotom wszawicy
i rozprzestrzenianiu się zakażenia. Istotne jest również, by preparat nie zawierał insektycydów, które mogą powodować podrażnienia na wrażliwej skórze głowy dziecka. 

2. Preparat na wszy zastosuj w sposób opisany na etykiecie. Warto wiedzieć, że najwięcej wszy gnieździ się za uszami, u nasady karku lub przy skroniach, ponieważ tutaj skóra jest najlepiej ukrwiona. Uwaga! Kuracja powinna objąć wszystkich domowników. Ważne jest, by wszystkie osoby zostały poddane leczeniu w tym samym czasie. 

3. Po zastosowaniu preparatu dokładnie wyczesz włosy – pasmo po paśmie, pozbywając się martwych pasożytów. Pamiętaj, by regularnie wycierać grzebyk chusteczką. 

4. Umyj głowę i po sprawie! 

5. Powiadom szkołę bądź przedszkole o przypadku wszawicy. To powstrzyma rozprzestrzenianie się choroby. 

Niestety, sytuacja może się powtórzyć… 

Choć wszy nie umieją skakać ani latać, z łatwością przemieszczają się z jednej głowy na inną. Aby zmienić gospodarza, potrzebują naprawdę krótkotrwałego kontaktu – pokonują dystans 23 cm w ciągu 1 minuty! Dlatego właśnie tak często wywołują epidemie wszawicy w szkołach, przedszkolach, świetlicach. I nie ma to nic wspólnego z higieną! Nawet codzienne mycie włosów dziecka nie uchroni go przed wszami. Możesz co najwyżej je uczulić, by starało się nie dotykać głową do głów innych dzieci. W ramach profilaktyki ważne jest także regularne przeglądanie włosów dziecka – co najmniej raz na 2 tygodnie. 

By dowiedzieć się więcej wejdź na stronę: www.wszyzglowy.pl

NYDA express 50ml przeciw wszom i gnidom 

Preparat na wszy i gnidy o udokumentowanym działaniu, który eliminuje pasożyty już po 10 min, wystarczy jedna aplikacja. Ekspresowe działanie to wygoda stosowania dla Ciebie
i Twojego dziecka
. NYDA express nie zawiera neurotoksycznych insektycydów, jest bardzo dobrze tolerowana przez wrażliwą skórę dzieci. Unikalna formuła ułatwia wyczesywanie martwych pasożytów z włosów, przez co kuracja nie jest męcząca dla dzieci. 

  • 10 min i wszy z głowy!
  • Potwierdzona skuteczność – wystarczy 1 aplikacja!
  • Kompleksowe działanie – przeciw wszom i gnidom
  • Bardzo dobra tolerancja, bez podrażnień skóry
  • Nie zawiera neurotoksycznych insektycydów
  • Nie wchłania się i łatwo zmywa z włosów
  • Ułatwia rozczesywanie włosów i wyczesywanie pasożytów
  • Bez ograniczeń wiekowych
  • Odpowiednia dla kobiet w ciąży i matek karmiących 

Cena: 32 zł/ aerozol 50ml + grzebień do wyczesywania                                                                                Podmiot odpowiedzialny: Dystrybutor SIROWA POLAND Sp. z o.o. www.wszyzglowy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here