Ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie. Co odwiedzić podczas wizyty w stolicy?

Warszawa oferuje wiele wyjątkowych atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych – jeżeli zastanawiasz się na tym, jak spędzić czas z dzieckiem, zapraszamy do zapoznania się z naszymi hitowymi propozycjami!

Centrum Nauki Kopernik

To zdecydowanie jedno z najbardziej popularnych miejsc dla dzieci w całej Warszawie – Centrum Nauki Kopernik jest największym centrum nauki działającym w Polsce, dzięki któremu można na własne oczy zobaczyć, jak działa świat w najróżniejszych tego przejawach. Dostępne tu ekspozycje przybliżają najmłodszym tajniki nauki w bardzo przystępny sposób. Przy Centrum działa także Planetarium „Niebo Kopernika” oraz nowoczesny plac zabaw.

Pałac Kultury i Nauki

Jest to zdecydowanie najbardziej rozpoznawalny budynek w całej Warszawie Jego tarasy widokowe są jednym z obowiązkowych punktów dla każdego turysty, ponieważ rozciąga się z nich szeroka panorama stolicy. We wnętrzu Pałacu Kultury i Nauki działają Muzeum Techniki i Przemysłu NOT, Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN, Muzeum Domków dla Lalek oraz oddział Muzeum Warszawy.

Warszawskie zoo

Jest to jeden z największych ogrodów zoologicznych w Polsce, w którym podziwiać można najróżniejsze zwierzęta z różnych zakątków świata. Dla najmłodszych przygotowano tu również mini zoo oraz plac zabaw.

Teatry dla dzieci

Również warto wspomnieć takie ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie jak teatry przeznaczone dla najmłodszych. Spektakle dla dzieci to atrakcyjna alternatywa dla wizyty w kinie. Warszawski Teatr Małego Widza ma sztuki nawet dla dzieci od pierwszego roku życia!

Stadion Narodowy

Jednym z nowoczesnych symboli miasta jest Stadion Narodowy, który obecnie udostępniony jest również dla zwiedzających. Zimą można pojeździć tutaj także na łyżwach lub zjechać na tyrolce. Można również skorzystać z okazji do zwiedzenia stadionu – to gratka dla wszystkich małych fanów piłki nożnej.

Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka

To placówka otwarta przede wszystkim dla najmłodszych, działa w ramach Muzeum Etnograficznego. Dzieci mogą zapoznać się tutaj z dziedzictwem i kulturą Polski i innych krajów także w formie wciągających warsztatów i zabaw.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

Dłonie pełne dobra.
warsztaty i kursy

Jak pomóc młodym ludziom wejść w dorosłe życie?

  Moment wejścia w dorosłość jest jednym z najtrudniejszych w życiu człowieka. Dla niektórych zaczyna się od razu, kiedy po szkole średniej rozpoczynają pracę na cały etat, dla innych, którzy zdecydowali się na studia, jest nieco odroczona w czasie. Dla większości młodych ludzi jest to kolosalna zmiana, począwszy od zmiany trybu dnia, po podporządkowanie się nowej […]

  Czytaj...
  Dorota Florek Stylistka
  moda polecane warsztaty i kursy

  Dlaczego warto dać szansę personal shopperowi?

   Korzystanie z usług personalnego stylisty to zjawisko nowe, lecz cieszące się wzrastającym zainteresowaniem. Profesjonalny towarzysz zakupów ma stać na straży dobrego stylu. Czy personal shopperzy faktycznie są potrzebni? Czy w dobie dynamicznie rozwijającej się cywilizacji jest to tylko zbędne udogodnienie? Odpowiedź jest prosta – osobisty stylista to strzał w dziesiątkę! Przedstawiamy kilka dowodów na sens […]

   Czytaj...
   (fem)uroda polecane warsztaty i kursy

   Makijaż oczu krok po kroku

    Makijaż oczu potrafi nastręczyć niemałych trudności. Czasem popełniamy rozmaite błędy, które powodują, że nawet dobrze dobrane kolory nic nie dają, a czasem trafiamy na zupełnie „nie swoją” kolorystykę. Wiele pań zastanawia się, jakie cienie do brązowych oczu będą najlepsze. Istnieje kilka takich możliwości, które zawsze okazują się strzałem w dziesiątkę.

    Czytaj...