Festiwal piosenki Astrid Lindgren

Festiwal odbędzie się w dwóch etapach – konkurs i koncert galowy.

1.Konkurs na interpretacje piosenki Astrid Lindgren
Wydawnictwo Fokus ogłasza konkurs na interpretację piosenki Astrid Lindgren.
Formuła konkursu jest otwarta, a sposób interpretacji dowolny.
Nadsyłane prace zostaną podzielone na dwie grupy wiekowe – dla przedszkolaków i dzieci starszych.
Prace będą zgłaszane (zawieszane) na stronie internetowej i oceniane przez internautów. Początek konkursu od 15.I.2009r, zakończenie 15.V.2009r., po czym zostaną ogłoszone wyniki. Laureatów konkursu w połowie wybiorą internauci, a drugą połowę jury.

2.Koncert laureatów i Gwiazd (Festiwal Piosenki Astrid Lindgren)
W dniu 6 czerwca, w Operze Leśnej w Sopocie, odbędzie się koncert z udziałem laureatów i zaproszonych Gwiazd. Przewidywana jest transmisja telewizyjna i radiowa.
W dniu festiwalu na terenie Opery zostaną zorganizowane kiermasze z książkami, płytami i filmami dla dzieci.
Odbędą się również projekcje filmów opartych na książkach Astrid Lindgren.
Pierwsza część koncertu będzie się składać z występów laureatów konkursu (około 10 – 15 osób – grup) z towarzyszącym zespołem, który brał udział w nagraniu płyty. W drugiej części wystąpią zaproszone Gwiazdy, jak również dzieci i zespół biorący udział w nagraniu płyty.

3.Organizatorem Festiwalu jest Wydawnictwo Fokus z Gdańska – wydawca płyty "Piosenki Astrid Lindgren śpiewają dzieci z udziałem Ewy Bem i Grzegorza Turnaua"
 


Piosenki Astrid Lindgren – pisane na potrzeby filmu, do których muzykę tworzył najczęściej Georg Ridel. Wydane w większości krajów Europy i świata. Teraz dołączyła do nich Polska.

Wydawnictwo Fokus zaprasza na polskojęzyczną premierę Piosenek Astrid Lindgren. Prezentujemy projekt, w który zaangażowało się wiele wspaniałych osób.

Tłumaczenia tekstu podjęła się Halina Thylwe – laureatka (2000) Akademii Szwedzkiej za całokształt twórczości przekładowej. Graficznie całość opracowała Katarzyna Rocławska – Dąbecka, nadając niepowtarzalny, choć ściśle związany z twórczością Lindgren, charakter.Aranżacją i produkcją płyty zajął się Michał Jurkiewicz. Do realizacji projektu zaprosił wielu krakowskich muzyków, dzieci oraz Ewę Bem i Grzegorza Turnaua.

Na płycie CD znajduje się 15 mądrych, zabawnych, czasami smutnych mini opowieści. Wspaniale zinstrumentalizowanych. Powstała płyta, której słuchają rodzice wraz z dziećmi. Płyta, która rozpoczyna II edycję ogólnopolskiej kampanii społeczno – edukacyjnej PRZYTUL DZIECKO.

 

podobne wpisy

Pomóż dziecku radzić sobie z emocjami. Sięgnij po gry terapeutyczne i nie tylko
dzieci

Pomóż dziecku radzić sobie z emocjami. Sięgnij po gry terapeutyczne i nie tylko

W delikatnym procesie, kiedy młody umysł stara się zrozumieć i nazwać to, co czuje, nauka poprzez zabawę jest wyjątkowo cennym narzędziem. Ale jak w przystępny i jednocześnie efektywny sposób wspierać dzieci w odkrywaniu i radzeniu sobie z ich emocjami? Odpowiedzią są gry terapeutyczne oraz bajki, zarówno te tradycyjne, jak i te dostępne w formie audiobooków, […]

Czytaj...
(fem)rodzina

Jak zrobić stroik na Boże Narodzenie?

Boże Narodzenie to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Klimat oczekiwania i rodzinnych świąt podkreślają światełka, stroiki, choinka, wieniec na drzwiach i oczywiście wszechobecne gałązki, na których pojawiają się szyszki ozdobne, bombki, kokardki. To fantastyczne tło dla spotkań, posiłków, prezentów. W wielu wariantach widać lokalne tradycje, religijne tło oraz modę. Boże Narodzenie to prawdziwe wyzwanie […]

Czytaj...
(fem)rodzina seks i związki

Największe problemy współczesnych związków 

Jesteśmy istotami społecznymi więc przez całe życie wchodzimy w relacje z innymi ludźmi. Dorastając, często łączymy się w pary, tworzymy związki i zakładamy rodziny. Jednak często w tych relacjach dochodzi do spięć, z którymi nie potrafimy sobie radzić. 

Czytaj...