Marchewkowe opalanie

Opalona kobieta nad morzem

O wpływie beta-karotenu na organizm napisano już całe książki. Powszechnie wiadomo, że jest prowitaminą witaminy A, że neutralizuje rodniki w organizmie, że wzmacnia system immunologiczny, chroni przewód pokarmowy i drogi oddechowe przed infekcjami, wpływa na obniżenie cholesterolu, poprawia wzrok, opóźnia procesy starzenia się… To zaledwie mała część dobroczynnych działań, jakie oferuje beta-karoten.

Kobieta w kapeluszu smaruje ciało mleczkiem do opalania
Warto więc się z nim zaprzyjaźnić. Szczególnie w sezonie letnim, ponieważ na lato beta-karoten ma dla nas coś ekstra: znacznie pomaga w uzyskaniu ładnej, równej opalenizny o pożądanym odcieniu. Jeżeli tylko będzie go w organizmie pod dostatkiem, to skóra zyska dodatkową ochronę przed promieniowaniem UV, a jednocześnie będzie wytwarzać więcej naturalnego pigmentu, który nie tylko wyrówna, ale i przedłuży trwałość opalenizny. Należy jednak systematycznie przyjmować beta-karoten w zalecanych dawkach, przynajmniej na dwa tygodnie przed opalaniem i oczywiście nie wolno zapominać o stosowaniu kosmetyków z filtrami.

Naturalny beta karoten

Komu nie do końca smakują soki marchwiowe, może skorzystać z suplementu diety: Naturalny BetaKaroten 15 mg (ProWitamina A 25 000 IU), marki Aliness, zawierający CaroCare®, opatentowaną europejską postać naturalnego beta-karotenu pochodzącego z biofermentacji. Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: jedna tabletka w trakcie posiłku.

Naturalny BetaKaroten 15 mg (ProWitamina A) CaroCare® to opatentowana europejska postać naturalnego betakarotenu pochodzącego z biofermentacji. Wykorzystywany jest przez nasz organizm do przekształcenia go do postaci witaminy A dlatego nazywany jest „Pro Witaminą A”.

Więcej informacji znajduje się na stronie producenta: BetaKaroten

Kobieta w kapeluszu opala się na leżaku nad morzem

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021


0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

warto wiedzieć

Olej konopny – rodzaje i właściwości

Konopie siewne od lat wykorzystywane są przez człowieka ze względu na swoje szerokie właściwości. Obecnie rynek został zalany produktami, których skład opiera się na tej roślinie. Występują one w formie tabletek, cukierków czy herbat. Najczęściej jednak można je spotkać w formie oleju – ze względu na łatwość aplikacji i najszybsze wchłanianie substancji poprzez błony śluzowe […]

Czytaj...
odżywianie warto wiedzieć

Yerba mate i jej cenione właściwości

Yerba mate to napój o właściwościach pobudzających, pochodzący z Paragwaju. Przez Europejczyków został odkryty w XVII dzięki jezuitom, którzy docenili jego właściwości pobudzające, sprowadzając go do Europy.

Czytaj...
(fem)zdrowie warto wiedzieć

Matcha i jej cudowne właściwości

W ostatnim czasie japońska herbata Matcha zdobywa coraz większą popularność wśród Klientów, którzy doceniają nie tylko jej intensywny smak, ale przede wszystkim walory zdrowotne dla naszego organizmu.

Czytaj...