Marchewkowe opalanie

Opalona kobieta nad morzem

O wpływie beta-karotenu na organizm napisano już całe książki. Powszechnie wiadomo, że jest prowitaminą witaminy A, że neutralizuje rodniki w organizmie, że wzmacnia system immunologiczny, chroni przewód pokarmowy i drogi oddechowe przed infekcjami, wpływa na obniżenie cholesterolu, poprawia wzrok, opóźnia procesy starzenia się… To zaledwie mała część dobroczynnych działań, jakie oferuje beta-karoten.

Kobieta w kapeluszu smaruje ciało mleczkiem do opalania
Warto więc się z nim zaprzyjaźnić. Szczególnie w sezonie letnim, ponieważ na lato beta-karoten ma dla nas coś ekstra: znacznie pomaga w uzyskaniu ładnej, równej opalenizny o pożądanym odcieniu. Jeżeli tylko będzie go w organizmie pod dostatkiem, to skóra zyska dodatkową ochronę przed promieniowaniem UV, a jednocześnie będzie wytwarzać więcej naturalnego pigmentu, który nie tylko wyrówna, ale i przedłuży trwałość opalenizny. Należy jednak systematycznie przyjmować beta-karoten w zalecanych dawkach, przynajmniej na dwa tygodnie przed opalaniem i oczywiście nie wolno zapominać o stosowaniu kosmetyków z filtrami.

Naturalny beta karoten

Komu nie do końca smakują soki marchwiowe, może skorzystać z suplementu diety: Naturalny BetaKaroten 15 mg (ProWitamina A 25 000 IU), marki Aliness, zawierający CaroCare®, opatentowaną europejską postać naturalnego beta-karotenu pochodzącego z biofermentacji. Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: jedna  tabletka w trakcie posiłku.

Naturalny BetaKaroten 15 mg (ProWitamina A) CaroCare® to opatentowana europejska postać naturalnego betakarotenu pochodzącego z biofermentacji. Wykorzystywany jest przez nasz organizm do przekształcenia go do postaci witaminy A dlatego nazywany jest „Pro Witaminą A”.

Więcej informacji znajduje się na stronie producenta: BetaKaroten

Kobieta w kapeluszu opala się na leżaku nad morzem

podobne wpisy

moda wakacje i urlop

Buty trekkingowe damskie – wszystko, co musisz wiedzieć

Buty trekkingowe damskie są niezbędnym elementem wyposażenia każdej kobiety, która kocha aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Są one specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić maksymalny komfort i bezpieczeństwo podczas wędrówek górskich, trekkingu i innych form aktywnego spędzania wolnego czasu. W tym artykule przedstawimy trzy kluczowe aspekty, które warto wiedzieć przed zakupem butów trekkingowych damskich.

Czytaj...
Czym się różni karma dla małych psów od tej dla dużych ras?
warto wiedzieć

Czym się różni karma dla małych psów od tej dla dużych ras?

Każdy pies jest inny (i wyjątkowy!) i musi to znaleźć odzwierciedlenie w jego diecie. Dzisiaj spojrzymy na kilka kluczowych różnic, jakie posiada karma dla małych psów i dużych ras. Każdy pies ma inne potrzeby żywieniowe, ale nawet ogólnie mówiąc, wymagania małych ras różnią się znacznie od wymagań psów ras dużych. Korzystanie ze wskazówek zawartych w […]

Czytaj...
wakacje i urlop

Pałac Mortęgi – perła Mazur Zachodnich

W sercu Mazur Zachodnich, regionu słynącego z urokliwej i malowniczej przyrody położony jest zabytkowy Pałac Mortęgi. Historia tego miejsca i sąsiadujących z nim terenów jest niezwykle interesująca i przyciąga wielu turystów. Rodzina Szynaka miała istotny wkład w przywrócenie dawnej świetności pałacu. Obecnie Pałac Mortęgi to zabytkowy hotelowy, kompleks budynków położonych na 14 hektarach terenów. Na […]

Czytaj...