Minikiwi NERGI® – zdrowa przekąska na każdą okazję

Jest niewiele większy od winogrona, bogaty w witaminy C i E, niskokaloryczny, a do tego ma cienką i jadalną skórkę – minikiwi to z całą pewnością owoc wart spróbowania!

minikiwi-nergi-gotowe-do-schrupania

Jagody aktinidii ostrolistnej, czyli minikiwi, na pierwszy rzut oka intrygują wyglądem. Te niewiele większe od winogrona owoce w przekroju wyglądają niemal identycznie jak popularne kiwi – posiadają zielony miąższ i charakterystyczne czarne nasiona. W przeciwieństwie jednak do nich minikiwi jemy w całości – tak jak maliny lub porzeczki. Skórka minikiwi jest cienka i gładka. W sierpniu owoce pojawią się w Polsce pod marką NERGI®.

Minikiwi nie wymaga obierania ani krojenia, nie pozostawia także plam. Poręczne opakowanie NERGI® bez problemu zmieści się w każdej torbie. Można je zabrać do pracy, szkoły, na trening lub spacer ze znajomymi. Ze względu na właściwości zdrowotne ten niskokaloryczny owoc (52 kcal w 100 g) jest w szczególności zalecany dzieciom, seniorom oraz osobom prowadzącym aktywny tryb życia.

minikiwi-nergi-owoce

Minikiwi NERGI® zawiera dużo witaminy C (52,5 mg w 100 g, co stanowi 87,5% ZDS), która stymuluje układ odpornościowy, oraz witaminy E (5,28 mg w 100 g, 44% ZDS) będącej jednym z najbardziej znanych przeciwutleniaczy. To również cenne źródło wielu składników mineralnych oraz błonnika, który reguluje pracę przewodu pokarmowego, a także odgrywa istotną rolę w profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego, cukrzycy typu 2 oraz chorób nowotworowych przewodu pokarmowego i dróg oddechowych.

minikiwi-nergi-opakowanie

Więcej informacji na temat tego intrygującego owocu znajduje się na stronie www.nergi.inf

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *