Minikiwi NERGI® – zdrowa przekąska na każdą okazję

Jest niewiele większy od winogrona, bogaty w witaminy C i E, niskokaloryczny, a do tego ma cienką i jadalną skórkę – minikiwi to z całą pewnością owoc wart spróbowania!

minikiwi-nergi-gotowe-do-schrupania

Jagody aktinidii ostrolistnej, czyli minikiwi, na pierwszy rzut oka intrygują wyglądem. Te niewiele większe od winogrona owoce w przekroju wyglądają niemal identycznie jak popularne kiwi – posiadają zielony miąższ i charakterystyczne czarne nasiona. W przeciwieństwie jednak do nich minikiwi jemy w całości – tak jak maliny lub porzeczki. Skórka minikiwi jest cienka i gładka. W sierpniu owoce pojawią się w Polsce pod marką NERGI®.

Minikiwi nie wymaga obierania ani krojenia, nie pozostawia także plam.  Poręczne opakowanie NERGI® bez problemu zmieści się w każdej torbie. Można je zabrać do pracy, szkoły, na trening lub spacer ze znajomymi. Ze względu na właściwości zdrowotne ten niskokaloryczny owoc (52 kcal w 100 g)  jest w szczególności zalecany dzieciom, seniorom oraz osobom prowadzącym aktywny tryb życia.

minikiwi-nergi-owoce

Minikiwi NERGI® zawiera dużo witaminy C (52,5 mg w 100 g, co stanowi 87,5% ZDS), która stymuluje układ odpornościowy, oraz witaminy E (5,28 mg w 100 g, 44% ZDS) będącej  jednym z najbardziej znanych przeciwutleniaczy. To również cenne źródło wielu składników mineralnych oraz błonnika, który reguluje pracę przewodu pokarmowego, a także odgrywa istotną rolę w profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego, cukrzycy typu 2 oraz chorób nowotworowych przewodu pokarmowego i dróg oddechowych.

minikiwi-nergi-opakowanie

Więcej informacji na temat tego intrygującego owocu znajduje się na stronie www.nergi.inf

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Active Mind Complex  – nowość od Herbalife wspierająca pracę mózgu

Blisko 3/4 Polaków przyznaje się do problemów z koncentracją i zapamiętywaniem informacji. Sprawności umysłowej nie pomaga codzienny stres, przemęczenie, nadmiar obowiązków. Co więcej, problem ten dotyka wszystkie grupy wiekowe. Odpowiednia dieta, suplementacja i ruch mogą wspomóc pracę mózgu i poprawić nasze codzienne funkcjonowanie.

Czytaj...
(fem)zdrowie odżywianie

MRP, czyli o posiłkach w proszku i jedzeniu przyszłości…

MRP  Meal Replacement Powders to odżywcze, wieloskładnikowe, zbilansowane produkty spożywcze w postaci proszku lub formie stałej jako batonik. Posiłki w proszku są tak skomponowane, że mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek. Zawierają wszystkie niezbędne, właściwe dla danego dania witaminy, mikroelementy oraz wszelkie niezbędne substancje odżywcze, jakie ludzki organizm potrzebuje do codziennego funkcjonowania. 

Czytaj...
(fem)zdrowie

Otwarcie Laboratorium Centralnego DIAGNOSTYKA

DIAGNOSTYKA to największa, ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych. Od ponad 20 lat nieustannie stawia na rozwój oraz najwyższą jakość proponowanych badań i usług.  To 180 nowoczesnych laboratoriów, 7000 wykwalifikowanych pracowników i 1000 punktów pobrań dedykowanych bezpośredniej obsłudze pacjentów. Czy wiesz, że tylko w ubiegłym roku w laboratoriach DIAGNOSTYKA wykonano łącznie ponad 120 milionów badań?

Czytaj...