Minikiwi NERGI® – zdrowa przekąska na każdą okazję

Jest niewiele większy od winogrona, bogaty w witaminy C i E, niskokaloryczny, a do tego ma cienką i jadalną skórkę – minikiwi to z całą pewnością owoc wart spróbowania!

minikiwi-nergi-gotowe-do-schrupania

Jagody aktinidii ostrolistnej, czyli minikiwi, na pierwszy rzut oka intrygują wyglądem. Te niewiele większe od winogrona owoce w przekroju wyglądają niemal identycznie jak popularne kiwi – posiadają zielony miąższ i charakterystyczne czarne nasiona. W przeciwieństwie jednak do nich minikiwi jemy w całości – tak jak maliny lub porzeczki. Skórka minikiwi jest cienka i gładka. W sierpniu owoce pojawią się w Polsce pod marką NERGI®.

Minikiwi nie wymaga obierania ani krojenia, nie pozostawia także plam. Poręczne opakowanie NERGI® bez problemu zmieści się w każdej torbie. Można je zabrać do pracy, szkoły, na trening lub spacer ze znajomymi. Ze względu na właściwości zdrowotne ten niskokaloryczny owoc (52 kcal w 100 g) jest w szczególności zalecany dzieciom, seniorom oraz osobom prowadzącym aktywny tryb życia.

minikiwi-nergi-owoce

Minikiwi NERGI® zawiera dużo witaminy C (52,5 mg w 100 g, co stanowi 87,5% ZDS), która stymuluje układ odpornościowy, oraz witaminy E (5,28 mg w 100 g, 44% ZDS) będącej jednym z najbardziej znanych przeciwutleniaczy. To również cenne źródło wielu składników mineralnych oraz błonnika, który reguluje pracę przewodu pokarmowego, a także odgrywa istotną rolę w profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego, cukrzycy typu 2 oraz chorób nowotworowych przewodu pokarmowego i dróg oddechowych.

minikiwi-nergi-opakowanie

Więcej informacji na temat tego intrygującego owocu znajduje się na stronie www.nergi.inf

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najpopularniejsze telefony w 2021


0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

(fem)zdrowie

Poradnik jesieniary, czyli jak zadbać o swoje samopoczucie i zmobilizować się do pracy jesienią

Deszcz, chłód, a przy tym mnóstwo pracy i nauki – po pełnym wakacyjnych uroków lecie jesień potrafi przytłoczyć nas codziennymi zadaniami, które wydają się niemożliwe do wykonania. Istnieje jednak wiele sprawdzonych sposobów na zadbanie o siebie w tym okresie, a nawet sprawienie, że ta pora roku stanie się naszą ulubioną! Oto one.

Czytaj...
(fem)zdrowie

Odczuwasz pocovidowe zmęczenie? Jest na to rada!

Osoby, które chorowały na COVID-19 twierdzą, że jednym z najczęstszych skutków ubocznych przebytej infekcji jest uczucie ciągłego zmęczenia i mniejsza wydolność organizmu. Eksperci pracują już nad preparatami, które mogą wspomóc ozdrowieńców w odzyskaniu formy. Jednym z nich jest 1-MNA.

Czytaj...
diety

Czy wiesz, czym się różnią poszczególne diety?

Niemalże każdy z nas kiedyś miał przygodę z dietą – jedni wspominają to dobrze, inni stwierdzili, że to po prostu nie dla nich. Stosowanie diety zazwyczaj wiąże się z chęcią utraty zbędnych kilogramów, pozbycia się tkanki tłuszczowej, ale nie jest to reguła – poniżej poznasz wszystkie aspekty składające się na dietę.

Czytaj...