Na stresssss… Sanprobi Stress

Zmęczenie, drażliwość, napięcie w barkach i karku, bezsenność… Objawy stresu zna niemal każdy z nas. Długotrwały stres jednak powoduje znacznie gorsze dolegliwości, w tym choroby cywilizacyjne. Warto mu zapobiegać lub chociaż jak najwcześniej łagodzić jego objawy. Jak? Możesz medytować, uprawiać sport… ale też przyjmować odpowiednie probiotyki. 

Bakterie probiotyczne kojarzą nam się głównie ze wzmacnianiem odporności, zdrową florą w jelitach i łagodzeniem skutków antybiotykoterapii. Ale czy wiesz, że odpowiednio dobrane szczepy są w stanie wspomóc równowagę nie tylko bakteryjną, ale też… psychiczną? Otóż bakterie probiotyczne występujące naturalnie w układzie pokarmowym człowieka mogą zmienić neurochemię mózgu dzięki komunikacji, jaka występuje między ośrodkowym układem nerwowym a jelitami. To, że flora jelitowa wywiera wpływ na pracę mózgu, może okazać się zbawienny w zwalczaniu lęku, niepokoju, depresji i innych zaburzeń psychosomatycznych!

Odstresuj się! 

Psychologowie twierdzą, że trudno liczyć na to, że nie spotka nas w życiu zdarzenie krytyczne. Zwykle nie mamy nawet na to wpływu. Ale możemy zmienić nasze reakcje. A przede wszystkim możemy uczyć się, jak je zmieniać. A zatem jeśli czujesz, że nerwowy styl życia powoduje u ciebie:

  • rozchwianie emocjonalne, 
  • bóle brzucha, 
  • brak apetytu albo przeciwnie – chęć zajadania stresu i napady wilczego głodu,
  • ataki paniki,

…nie czekaj, działaj!

Postaw na jogę, czyli jeden z bardziej skutecznych sposobów na stres. Ten rodzaj aktywności, czyli o umiarkowanym wysiłku, przyspiesza krążenie, usuwając hormony stresu z organizmu, a jednocześnie zaopatruje tkanki w zwiększoną ilość krwi i tlenu. Jeśli wolisz intensywniejszy wysiłek, spróbuj biegać – już pół godziny biegu codziennie ma zbawienne skutki dla naszego zdrowia!

SANPROBI® Stress to 20 kapsułek nowoczesnego probiotyku. Zawierają unikalną kompozycję dwóch szczepów bakterii probiotycznych, Lactobacillus helveticus Rosell – 52 i Bifidobacterium longum Rosell – 175, dzięki czemu pomagają zachować odpowiednią ilość bakterii probiotycznych w organizmie i wspierają mikrobiotę, czyli florę bakteryjną jelit. 

SPOSÓB UŻYCIA: 

Dorośli i dzieci powyżej 3 roku życia: 1 kapsułka dziennie. 

Kapsułki można przyjmować łącznie z posiłkiem lub na czczo. 

W przypadku stosowania SANPROBI STRESS u małych dzieci kapsułkę można otworzyć, a następnie rozpuścić jej zawartość w zimnym lub letnim płynie (np. w wodzie, herbacie, mleku). Preparat należy spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. 

W przypadku antybiotykoterapii zaleca się spożywanie SANPROBI STRESS wraz z rozpoczęciem przyjmowania antybiotyku i kontynuowanie suplementacji przez 14 kolejnych dni po zakończeniu antybiotykoterapii. 

Produkt bezpieczny dla dzieci od 3. roku życia. 

Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. 

www.sanprobi.pl

podobne wpisy

(fem)rodzina polecane zdrowie psychiczne

5 sposobów na szczęśliwego pierwszoklasistę

Wakacje już za pasem, wydawałoby się, że do rozpoczęcia nowego roku szkolnego mamy jeszcze sporo czasu. Nie warto jednak zostawiać przygotowań na ostatnią chwilę, jeśli chcemy uniknąć stresów, szczególnie gdy nasza pociecha przekroczy róg szkoły po raz pierwszy już we wrześniu. W końcu pierwszy rok szkoły to dla dziecka poważny krok w dorosłość. Zmienia się […]

Czytaj...
inne emocje, stany i uczucia zdrowie psychiczne

Jak pomóc skórze w stresie?

Powszechnie wiadomo, że stres nie działa dobrze na skórę. Często widać to gołym okiem. Bywa ona szara, zmęczona, czasami pojawiają się na niej wypryski. Jak to się dzieje, że skóra jest odbiciem naszego samopoczucia i jak jej pomóc, gdy dopadają nas nerwy? W dzisiejszych czasach nie sposób uniknąć stresu. Bywa on naszym sprzymierzeńcem wtedy, gdy […]

Czytaj...
zagrożenia zdrowie psychiczne

Pascoe na stres!

W czasach ciągłej gonitwy napięcie fizyczne i psychiczne towarzyszy nam niemal każdego dnia. Nasze życie raz jest w fazie napięcia, innym razem w fazie odprężenia.  O stresie mówimy dopiero, gdy zaczynamy odczuwać przeciążenie psychiczne i/lub fizyczne. Czy wiesz czym jest stres? Ogólnie mówi się, że stres jest przeciążeniem psychologicznym, emocjonalnym i fizycznym. Nie ma wyodrębnionej jednej […]

Czytaj...