Najzdrowsze prezenty na Dzień Ojca

0

W ostatnim czasie zdrowie najbliższych jest tym, na czym najbardziej nam zależy. Dbamy o nie na co dzień, ale także od święta. Nawet przy wyborze prezentów kierujemy się tym, by miały one pozytywny wpływ na samopoczucie naszej rodziny i przyjaciół. Nie inaczej jest przy okazji zbliżającego się Dnia Ojca.

Standardowe prezenty na Dzień Taty, takie jak zestaw narzędzi, skarpetki, czy woda toaletowa w czasie szczególnej dbałości o zdrowie mogą zejść na nieco dalszy plan. Troska o osoby w średnim wieku oraz starsze sprawia, że chcemy pokazać nasze uczucia w nieco inny sposób. Oto kilka ciekawych pomysłów na podarki dla ojców w tym roku.

Kurs ćwiczeń online

Odkąd więcej przebywamy w domu, mamy też paradoksalnie czas na to, by więcej się ruszać. Wszystko to dzięki ćwiczeniom online. Często zakłada się, że chcą w nich uczestniczyć tylko kobiety, a wcale tak nie jest. Panowie także potrzebują ruchu, odciążenia kręgosłupa, czy po prostu alternatywy dla siłowni. Jeśli Twój Tata lubi aktywność fizyczną, nie wahaj się – wykup dla niego kurs jogi, ogólnorozwojowy lub siłowy, w zależności od tego, jakie są jego możliwości i zainteresowania. W pakiecie możesz dołączyć także sprzęt do ćwiczeń, na przykład hantle lub znacznie tańsze taśmy.

Profesjonalny jadłospis

To, że w kuchni odnajdują się tylko kobiety, to kolejny przesąd. Gdy więcej przebywamy w domu, mamy więcej czasu na gotowanie. By zadbać o zdrowie, warto zwrócić się do dietetyka o pomoc w skomponowaniu jadłospisu. Świetnym prezentem dla rodzica będzie wykupienie mu planu żywieniowego ułożonego przez specjalistę. Dlaczego? Dokładne menu wraz z przepisami na każdy dzień pozwala utrzymać wagę lub schudnąć, dostarcza wszystkich składników odżywczych oraz zapobiega monotonii. W razie potrzeby możesz też wesprzeć tatę w zakupach online, które pozwolą przygotować posiłki.

Prezent dla serca

Nie od dziś wiadomo, że ryzyko chorób serca rośnie wraz z wiekiem. To dlatego warto podarować rodzicowi prezent, którego składniki wspomogą obniżenie poziomu cholesterolu. Taki jest Beta Heart® Herbalife Nutrition, który zawiera OatWell™, beta-glukan z owsa. Beta-glukany przyczyniają się do utrzymania w normie poziomu cholesterolu we krwi. Dodatkowo warto przygotować domową instrukcję walki ze zbyt wysokim cholesterolem, w której przypomnisz tacie, jak ważne są:
– wybieranie zdrowszych, pełnoziarnistych produktów
– rezygnacja z czerwonego mięsa na korzyść ryb i drobiu
– zamiana słonych przekąsek na orzechy i nasiona.

Fachowa literatura

Jeśli Twój tata lubi czytać, nie ma nic prostszego, by pomóc mu we wdrożeniu zdrowych nawyków żywieniowych i lepszego stylu życia. Na rynku dostępnych jest wiele poradników, które mówią nie tylko, co i jak ćwiczyć, ale także jak komponować swoją dietę, by była ona korzystna dla zdrowia. Bywa, że słowa napisane przez trenera lub lekarza działają na nas bardziej motywująco, niż gdy przekazują nam je bliscy. Nie ma w tym nic złego – tak działa potęga autorytetu. Do paczki książek możesz dorzucić coś z literatury faktu lub dobry kryminał – czas spędzony z książką opóźnia pogorszenie się zdolności intelektualnych, obniża stres i zapewnia lepszy sen.

Aby otrzymywać najświeższe informacje od Herbalife Nutrition, śledź nasz fan page, konto na Instagramie oraz odwiedzaj nutriportal.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here