Odchudzanie bez efektu jojo

Odchudzanie bez efektu jojo nie musi być żmudnym i długotrwałym procesem, jeśli tylko zaplanujemy, w jaki sposób chcemy dojść do upragnionej wagi i będziemy trzymać się tego planu. Liczmy się jednak z faktem, że będzie to wymagać od nas dużo wysiłku, wyrzeczeń i przede wszystkim cierpliwości.

Czym jest efekt jojo? Jeśli po zakończeniu diety redukcyjnej, podczas której stracimy nadmiar kilogramów powrócimy do dawnych nawyków żywieniowych, możemy liczyć się z tym, że utracona masa ciała zacznie stopniowo powracać. Mówimy wtedy o efekcie jojo.

jablko

Jak uniknąć efektu jojo?

Najważniejsza jest systematyczność, dużo silnej woli i samozaparcia. Klucz do sukcesu to zbilansowana i przemyślana dieta oraz regularna aktywność fizyczna, która stanie się dla nas codziennością.

Odchudzanie bez efektu jojo jest możliwe, jeśli z nowego sposobu odżywiania, który najlepiej pomoże nam dobrać dietetyk, uczynimy niezmienny, codzienny rytuał. Warto pić herbaty ziołowe luz zażywać suplementy, które poprawiają przemianę materii, np. zawierające jagody goji, jagody acai, zieloną kawę itp. czyli naturalne termogeniki.

Nie musimy jednak do końca życia wyrzekać się ulubionych potraw – wystarczy zapoznać się ze zdrowszymi, mniej kalorycznymi zamiennikami tuczących produktów i przekąsek np. słodycze możemy zastąpić owocami, które również zawierają cukier, jednak jest on znacznie łatwiej trawiony przez organizm.

Bardzo ważne jest śniadanie, które jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia – powinno dostarczyć nam energii oraz ograniczyć chęć podjadania. Słodkie soki i napoje gazowane zamieniamy na wodę, której wypijamy ok. 1,5-2 l dziennie. Wyrabiamy sobie nowe nawyki, których trzymamy się bez żadnych odstępstw.

Równie ważna jest jak najczęstsza aktywność fizyczna. Nie musimy od razu iść na siłownię – wystarczy zamienić samochód na rower lub spacery. Odchudzanie będzie prostsze, jeśli polubimy ruch i regularne zażywanie go stanie się dla nas normalne.

Ćwiczenia sprzyjają zachowaniu zdrowej i szczupłej sylwetki a są wręcz niezbędne jeśli chcemy zrzucić nadmiar kilogramów. Wybierzmy więc aktywność która sprawia nam najwięcej przyjemności – będziemy mieli wtedy dodatkową motywację i satysfakcję z jej uprawiania.

Jeśli zachowamy wszystkie zasady zdrowego odżywiania, przestanie męczyć nas ciągła ochota na zjedzenie czegoś kalorycznego, a nowe nawyki żywieniowe staną się sposobem na życie – odchudzanie bez efektu jojo nie będzie dla nas wyzwaniem.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 Comments

No Comment.

podobne wpisy

diety

Czy wiesz, czym się różnią poszczególne diety?

  Niemalże każdy z nas kiedyś miał przygodę z dietą – jedni wspominają to dobrze, inni stwierdzili, że to po prostu nie dla nich. Stosowanie diety zazwyczaj wiąże się z chęcią utraty zbędnych kilogramów, pozbycia się tkanki tłuszczowej, ale nie jest to reguła – poniżej poznasz wszystkie aspekty składające się na dietę.

  Czytaj...
  diety

  Zdrowe odżywianie – co to oznacza w praktyce i jak je rozpocząć?

   Nasza codzienna dieta jest najczęściej przetworzona, bogata w sól i cukier jako wzmacniacze smaku, kwasy tłuszczowe trans do zapewnienia wrażeń smakowych oraz trwałości produktów spożywczych. Zjadamy olbrzymie ilości pszenicy w postaci ciastek, bułek, spodu do pizzy, makaronów, klusek i pierogów. Do tego dodajemy w nadmiernych ilościach śmietanę, masło, smalec i inne oleje. Nasza dieta jest […]

   Czytaj...
   diety

   Fenomen świeżo wyciskanych soków

    Sekret zatrzymania młodości i zdrowia kobiety starają się odkryć od zarania dziejów. Pierwsze mazidła, kąpiele w mleku i błotne, naturalne – i te mniej naturalne – zabiegi na ciało to tylko część prób pomysłowych kobiet jak być wiecznie młodą. Bardzo szybko okazało się, że o zdrowie należy dbać przede wszystkim od wewnątrz.

    Czytaj...