Szkła korekcyjne fotochromowe i liczne z nich korzyści

Szkła korekcyjne fotochromowe wyróżniają się tym, że są adaptacyjne – to znaczy, że automatycznie dostosowują się od jasnego do ciemnego otoczenia poprzez aktywację światłem UV.

Światło ultrafioletowe aktywuje technologię soczewek, pozwalając przekształcić szkła korekcyjne fotochromowe z przezroczyste w ciemne i szeroki zakres odcieni pomiędzy nimi. Są w pełni przezroczyste gdy użytkownik znajduje się w pomieszczeniu lub, gdy jest noc, a po aktywacji UV w warunkach światła słonecznego blokują 100% promieni:

  • UVA
  • UVB

To również ochrona dla wszystkich grup wiekowych. Są bardzo wskazane dla dzieci, które są w większym stopniu narażone na ekspozycje na światła UVA i UVB niż dorośli, ponieważ wiele z ich aktywności ma miejsce na świeżym powietrzu – ta ekspozycja na światło słoneczne zwiększa również narażenie dzieci na szkodliwe światło UV. Nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV!

Okulary ze szkłami fotochromowymi – dostosowane do każdego stylu

Jeśli boisz się, że szkła korekcyjne fotochromowe nie będą wyglądać atrakcyjnie – spokojna głowa! To dzięki możliwości ich adaptacji właściwie do każdej pary oprawek. Zatem możesz mieć pewność, że jeśli na nie postawisz zapewnią Ci stylową ochronę na każdą porę dnia. Wybierz ulubione oprawy i ciesz się zaletami tych soczewek, nie rezygnując z ładnego wyglądu. To naprawdę możliwe i proste!

Dlaczego jeszcze warto postawić na szkła korekcyjne fotochromowe?

Zgłaszając się do profesjonalnych producentów takich szkieł, jak hoyavision.com/pl/ możesz mieć pewność, że zarówno typ soczewek, jak i powłoki są :

  • w pełni konfigurowalne
  • zgodne z receptą
  • zgodne z potrzebami użytkownika

Dzięki nim przestaniesz się męczyć też ze sztucznym niebieskim światłem antyrefleksyjnym i filtrującym o wysokiej energii widzialnej, które powoduje zmęczenie oczu i uszkodzenia z powodu długich godzin spędzonych przy użyciu urządzeń cyfrowych i pracy w sztucznym oświetleniu.

Zwykle też umieszczona jest na nich powłoka odporna na zarysowania, która chroni fotochromowe szkła korekcyjne przed zarysowaniem i przedłuży ich żywotność, czyniąc je bardziej trwałymi niż się tego spodziewasz. Poza tym – to zmniejszy zmęczenie oczu i zapewni większą ostrość widzenia. To także alternatywne rozwiązanie dla osób, które nie lubią nosić soczewek kontaktowych w okularach przeciwsłonecznych. Takie szkła zapewniają pełną ochronę jednak nie tylko przed promieniowaniem UVA / UVB, ale tez antyrefleksyjną. Możesz naprawdę mocno z nich skorzystać.

podobne wpisy

ciekawostki odżywianie

Kalkulator BMI – czym jest i dlaczego warto brać go pod uwagę przy diecie?

Body Mass Index, czyli popularne BMI służy do szybkiego i bardzo wygodnego obliczenia własnego wskaźnika masy ciała. Stosowane jest tak przez osoby prywatne jak i przez profesjonalnych dietetyków. Z tą tylko różnicą, ze ta druga grupa zazwyczaj bierze pod uwagę również inne dane pozwalające na prawidłową ocenę wagi. 

Czytaj...
ciekawostki polecane warto wiedzieć

Judytowo – pierwszy w Polsce azyl dla szczeniąt i psów niepełnosprawnych nagrodzony 

Azyl dla niepełnosprawnych psów z Woli Wodzyńskiej koło Ciechanowa został tegorocznym laureatem plebiscytu „Serce dla Zwierząt”. W ośrodku zwanym Judytowo opiekę nad psiakami pełnią także osoby niepełnosprawne. 

Czytaj...
Kawa Mocha
ciekawostki

Zobacz przepis na kawę idealną na jesienne popołudnia

Jesień nie rozpieszcza nas pogodą. Deszczowe dni zdecydowanie zdarzają się częściej niż te słoneczne. Na dodatek temperatury znacznie spadają i ciepłe letnie wieczory odchodzą w zapomnienie. To, czego potrzebujemy, to dobry serial, ciepły koc i aromatyczna kawa. Poznaj nasz przepis na idealną kawę na jesienne popołudnia!

Czytaj...