Czy witaminy w formie suplementów diety mają sens?

Współcześnie o suplementach diety jest bardzo głośno i stają się one coraz bardziej popularnym elementem naszej codziennej diety. Stworzono jest po to, abyśmy mogli uzupełnić braki witamin i minerałów, które mogą występować w naszym organizmie.

Tego typu suplementy diety mają za zadanie dodać nam sił witalnych, energii, rozjaśnić umysł, a także chronić przed codziennym stresem. Aby jednak pozytywnie działały warto wybrać jedynie te najwyższej jakości, które sprostają potrzebom naszego organizmu.

W jaki sposób adekwatnie wybrać suplementy diety?

Chcesz wybrać odpowiednie minerały, witaminy, suplementy, które w pełni pozytywnie wpłyną na pracę Twojego organizmu? Chcesz zapomnieć o problemie niedoboru ważnych składników odżywczych w Twoim ciele? Oczywiście preparaty dostępne w aptece czy też w sklepach zielarskich spełnią Twoje oczekiwania, jeśli tylko spełnisz kilka ważnych warunków. Pamiętaj, że wybór suplementów nie może być przypadkowy i nieprzemyślany. Przeciwnie, zanim dokonasz wyboru, warto skonsultować się z lekarzem, a nawet wykonać badania, dzięki którym określisz po jakie preparaty powinieneś sięgnąć.

Wybierając suplementy witaminowe zapoznaj się również z dołączoną do nich ulotką. W niej przeczytasz skład preparatu, sposób dawkowania, a także przeciwwskazania do ich przyjmowania. Wybierz preparaty firm znanych, które to są opatrzone certyfikatem Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, a także Instytutu Żywności. Dzięki temu masz pełne przekonanie, że suplement jest wysokiej jakości, a także że jest w pełni bezpieczny dla organizmu.

Kiedy warto sięgnąć po suplementy witaminowe?

Sportowcy bardzo często trenując i chcąc wspomóc swoje wysiłki wybierają suplementy na masę. Zapominają jednak, że ich organizm narażony jest na wielki wysiłek i często mogą w nim wystąpić niedobory witamin i minerałów. Aktywnie żyjąc, regularnie ćwicząc powinniśmy z całą pewnością wyposażyć się w preparat będący kompleksem różnorodnych witamin i minerałów. Wspomoże on cały nasz organizm i sprawi, że będzie znacznie lepiej funkcjonował.

Nie tylko w tym przypadku warto zastosować preparaty i suplementy witaminowe. Sytuacją, która wymaga ich zastosowania jest również fakt, że często chorujesz, łapiesz infekcje. Nieprawidłowa praca układu immunologicznego świadczy o tym, że brak Ci witamin, zwłaszcza witaminy C oraz witamin z grupy B. Suplementy witaminowe wyrównają ubytki i sprawią, że zapomnisz czym jest przeziębienie.

Suplementy a styl życia

Suplementy diety potrzebne są również wtedy, kiedy Twój styl życia pozostawia wiele do życzenia. Jeśli nie masz czasu samodzielnie komponować i przygotowywać wartościowych posiłków, lecz zadowalasz się fast foodami na pewno brak ci witamin i minerałów. Sytuację pogarsza fakt, jeśli palisz papierosy, pijesz często kawę, alkohol lub jesz zbyt mało warzyw i owoców. Tak zatruwany regularnie organizm szybciej się męczy, traci swoją wrodzoną odporność, a dojść może nawet do zaburzeń koncentracji czy groźnych chorób. W pierwszej kolejności postaw więc na suplementy diety, które uzupełnią antyoksydanty. Warto wybrać preparaty zawierające witaminę A, E i C a także selen. To właśnie one chronią przed działaniem wolnych rodników, a także pomagają usunąć z organizmu toksyczne pierwiastki.

podobne wpisy

Czym się różni karma dla małych psów od tej dla dużych ras?
warto wiedzieć

Czym się różni karma dla małych psów od tej dla dużych ras?

Każdy pies jest inny (i wyjątkowy!) i musi to znaleźć odzwierciedlenie w jego diecie. Dzisiaj spojrzymy na kilka kluczowych różnic, jakie posiada karma dla małych psów i dużych ras. Każdy pies ma inne potrzeby żywieniowe, ale nawet ogólnie mówiąc, wymagania małych ras różnią się znacznie od wymagań psów ras dużych. Korzystanie ze wskazówek zawartych w […]

Czytaj...
warto wiedzieć

DOBROCZYNNY KALENDARZ ADWENTOWY TO WYJĄTKOWY PREZENT DLA KAŻDEGO

Orientana we współpracy z Fundacją ADRA stworzyła unikalny Kalendarz Adwentowy. Dochód z jego sprzedaży będzie w całości przekazany Fundacji, która wspiera żyjące w ubóstwie i głodzie dzieci w Bangladeszu.  W okienkach oznakowanych od 1 do 24 grudnia znajdziesz szczegółowe informacje o dzieciach, którym pomagasz! Do tego mamy dla Ciebie specjalną niespodziankę na każdy dzień. Chcemy, […]

Czytaj...
warto wiedzieć

Olej konopny – rodzaje i właściwości

Konopie siewne od lat wykorzystywane są przez człowieka ze względu na swoje szerokie właściwości. Obecnie rynek został zalany produktami, których skład opiera się na tej roślinie. Występują one w formie tabletek, cukierków czy herbat. Najczęściej jednak można je spotkać w formie oleju – ze względu na łatwość aplikacji i najszybsze wchłanianie substancji poprzez błony śluzowe […]

Czytaj...