Nie znasz dobrze angielskiego? Czas to nadrobić!

0

Trudno sobie wyobrazić współczesny świat bez angielskiego. Posługują się nim w mniejszym lub większym stopniu niemal wszyscy. Oczywiście istnieją pewne narody trzymające się kurczowo własnego języka i niepochlebnie patrzące na przyjezdnych próbujących się komunikować za pośrednictwem angielskiego. Mimo wszystko to w żaden sposób nie wpływa na pozycję, jaką zajmuje dziś język angielski na całym globie.

Skąd wzięła się popularność angielskiego?

Powody ogromnej popularności języka angielskiego skrywa historia. Wszystko zaczęło się już w epoce kolonializmu, kiedy Wielka Brytania zdobyła kontrolę praktycznie nad połową świata. Z czasem doszło do tego, że stała się wielką potęgą polityczno-handlową, a pod koniec XIX wieku nagłemu wzbogaceniu uległo USA. Nie da się ukryć, że do popularyzacji języka przyczyniła się też popkultura i jej znani na całym świecie przedstawiciele.

Inną sprawą jest to, że angielski uznaje się zwykle za łatwy i szybko przyswajalny ze względu na nieskomplikowane zasady gramatyczne. Stosunkowo prosta okazuje się też wymowa, którą bez większych kłopotów może opanować każdy.

Znajomość angielskiego a kariera zawodowa

Jeśli ktoś nie zna angielskiego chociażby w podstawowym stopniu, pod dużym znakiem zapytania stoi jego kariera zawodowa. Obecnie na każdym stanowisku, niezależnie od tego, czy chodzi o obsługę międzynarodowego klienta, czy pracę w restauracji, wymagana jest znajomość języka angielskiego. Dzieje się tak, ponieważ uznawane jest to za standard, który powinni spełniać wszyscy. Jeśli nawet dana praca nie wiąże się bezpośrednio z używaniem języka angielskiego, rekruter przychylniejszym okiem spojrzy na kandydatów, którzy wpiszą w CV jego biegłą znajomość.

Angielski w życiu codziennym

Język angielski towarzyszy współczesnemu człowiekowi w życiu codziennym na każdym kroku. W najważniejszych punktach dużych miast występują angielskie oznaczenia, kierowane do przyjezdnych z innych krajów, a w wielu instytucjach kultury prowadzi się wykłady oraz inne wystąpienia właśnie w języku angielskim. Znajomość angielskiego przydaje się też Polakom, gdy ktoś z turystów zapyta o drogę, a w większych aglomeracjach miejskich zdarza się to bardzo często.

Nauka języka angielskiego we Wrocławiu

Wrocław, jako jedno z większych polskich miast, pielęgnuje znajomość najbardziej popularnych języków wśród swoich mieszkańców. Angielskiego, który jest tam niezwykle pożądany przez pracodawców, mogą się oni uczyć w rozmaitych szkołach językowych, takich jak: International House, Oxford House of English, Szkoła Języków Obcych Cosmopolitan czy Simply Speaking. Niektóre placówki, na przykład Mobile English Wrocław, oferują dojazd do domu klienta, by kurs mógł się odbyć indywidualnie, na miejscu. Ze znalezieniem szkół językowych we Wrocławiu mogą pomóc takie serwisy jak np. Langzie.pl. Na zajęcia z języka angielskiego mogą się zgłosić zarówno dzieci, młodzież, dorośli, jak i seniorzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here