Jak utrzymać czystość i świeży zapach w lodówce?

0

Przeszkadzają Ci przykre zapachy wydobywające się lodówki, które po prostu wydają się nie do usunięcia? Oto kilka kapitalnych rozwiązań, które zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

Zapachy wydobywające się z lodówki mogą być dość nieprzyjemne, nieprawdaż? Od dojrzałych miękkich serów po resztki z niedzielnej pieczeni, taka mieszanka zapachów może czasami wywoływać odruchy wymiotne, jeśli w porę nie zadziałają pochłaniacze zapachów. Taka pomoc jest pod ręką – duży ich wybór znajdziesz na https://www.agdmaster.com/, a do dodatkowo możesz wzmocnić ich działanie korzystając z naturalnych sposobów na pozbycie się tych okropnych zapachów – na dobre!

Zanim założysz pochłaniacze zapachów…

Pamiętaj, że nic to nie pomoże – jeśli w lodówce będzie panował chaos i nieporządek. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie wyczyścić lodówkę przed walką z nieprzyjemnymi zapachami. Zatem:

  • odłącz lodówkę
  • wytrzyj wszystkie powierzchnie w środku
  • sprawdź, czy temperatura jest prawidłowa
  • sprawdź, czy nie ma tam nieświeżych resztek
  • sprawdź, czy system odwadniający jest sprawny.

Te sposoby już na pewno przyczynią się kojąco do usunięcia przykrych zapachów, a dopełnieniem tych działań oprócz pochłaniaczy będą poniższe sposoby.

Sposób #1 kawa mielona

Miska suchych, świeżych fusów z kawy na dnie lodówki może pomóc rozprawić się z upartymi zapachami. Wszelkie nieprzyjemne zapachy powinny zniknąć w ciągu kilku dni! Nie jesteś fanem kawy? Ta technika działa również przy wykorzystaniu miski suchego owsa lub węgla aktywowanego (który można kupić w sklepach zoologicznych). Oczywiście też polecamy wyżej wspominane pochłaniacze.

Sposób #2 soda oczyszczona

Soda do pieczenia i woda są doskonałym naturalnym środkiem czyszczącym i mogą być stosowane na większości powierzchni w całym domu. Nasyp nieco sody oczyszczonej na wilgotną gąbkę i wytrzyj wnętrze lodówki. Podobnie jak mielona kawa, mała miska z sodą oczyszczoną z tyłu lodówki może również pochłaniać nieprzyjemne zapachy – ale pamiętaj, by ją zmieniać tak co trzy miesiące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here